Światowy Dzień Środowiska na Politechnice Lubelskiej

Data dodania: 04 czerwiec 2024
Światowy Dzień Środowiska na Politechnice Lubelskiej

Obchody odbędą się w najbliższą środę, 5 czerwca i będą przebiegały pod hasłem „Nasza ziemia. Nasza przyszłość. Jesteśmy Re:Generacją”. W tym dniu skupimy się na kwestiach odbudowy ekosystemów lądowych, zatrzymania pustynnienia oraz budowania odporności na suszę.

– Będziemy rozmawiać o potrzebie właściwej gospodarki wodą – mówi prof. Barbara Szymoniuk z Wydziału Zarzadzania Politechniki Lubelskiej i dodaje: – Zwrócimy również uwagę na konsekwencje prasowania. W wielu przypadkach jest to marnowanie czasu, pieniędzy i niepotrzebna degradacja środowiska. Dlatego wszyscy chętni studenci
i pracownicy założą tego dnia zielone i pomięte ubrania.

Jakie atrakcje czekają na uczestników?

W godz. 10.40 – 11.10 w sali 408 (Rdzewiak) odbędą się warsztaty „Wodór – paliwo z wody”. Uczestnicy poznają metody produkcji wodoru do zasilania ogniw paliwowych w pojazdach elektrycznych i hybrydowych oraz będą mogli samodzielnie zbudować model układu napędowego z ogniwem paliwowym.

 

O godz. 11.30 na terenach zielonych Politechniki rozpocznie się piknik, gdzie będzie można poznać właściwości ziół pochodzących z lokalnych upraw ekologicznych: tymianku, majeranku, melisy, mięty i lawendy, a potem ułożyć z nich bukieciki.

W programie także najpierw instruktaż nordic walking, a potem spacer po terenach zielonych, delektowanie się ekologicznymi owocami i rozmowy o tym, co robić, żeby dbać o środowisko.

designed by know-line.pl