Świdnik: 15-latek za kierownicą samochodu

Data dodania: 12 maj 2015

[b]W sądzie rodzinnym i nieletnich będzie miała finał przejażdżka 15-letniego mieszkańca Świdnika. Młodzieniec nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi wziął bez wiedzy właściciela samochód i pojechał na myjnię by go umyć. Z rąk policjantów, którzy zatrzymali go na jednej z ulic miasta nieletni trafił pod opiekę rodziny.[/b]

Wczoraj, tuż przed godz. 11.00 czuwający nad bezpieczeństwem na drodze policjanci świdnickiej drogówki, na ul. Armii Krajowej w Świdniku zauważyli pojazd marki Daewoo Lanos, za kierownicą którego siedział wyjątkowo młody kierowca. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Szybko potwierdził się ich niepokój o wiek kierującego osobówką. Jak się okazało kierowca to 15-letni świdniczanin. Młodzieniec zapytany jak to się stało, ze kieruje pojazdem nie mając prawa jazdy oświadczył, że samochód jest własnością rodziny, a on wyjechał na ulicę bo chciał podjechać do myjni i umyć auto.

O zaistniałym zdarzeniu zostali powiadomieni jego rodzice. 15-latek z rąk policjantów trafił pod opiekę starszej siostry. Teraz dokumentacja sprawy zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich.

MSz

designed by know-line.pl