Świdnik: 73-latek oszukał oszusta

Data dodania: 22 wrzesień 2015

[b]Świdniccy policjanci prowadzą czynności w sprawie usiłowania oszustwa na szkodę 73-letniego mieszkańca Świdnika. Podający się za funkcjonariusza Policji mężczyzna próbował nakłonić 73-latka do wydania posiadanych pieniędzy. Starszy Pan, nie dał się oszukać i zamiast pieniędzy w kopercie wyrzucił pocięte gazety.[/b]

W ubiegły piątek z jednym z mieszkańców Świdnika skontaktował się telefonicznie nieznany mu mężczyzna, który przedstawił się jako policjant biorący udział w zasadzce. Poinformował starszego pana, iż należy wyrzucić z balkonu pieniądze, gdyż Policja dzięki temu złapie na gorącym uczynku oszusta. Rozmówca nalegał na wyrzucenie wszystkich posiadanych pieniędzy, przy czym odpowiedź, iż może liczyć jedynie na kilka tysięcy złotych wyraźnie rzekomego policjanta rozzłościła. Emeryt podejrzewając próbę oszustwa, wyrzucił przez okno kopertę z pociętymi gazetami, którą sprawca zabrał i niezwłocznie się oddalił. Starszy pan postanowił po wszystkim powiadomić Policję, która prowadzi obecnie czynności zmierzające do ustalenia danych sprawcy i jego ujęcia.

Policja apeluje jednocześnie o wzmożoną czujność w przypadku wizyt lub telefonów od nieznajomych osób podających się za policjantów, bądź za jakichkolwiek innych funkcjonariuszy, żądających pieniędzy pod pretekstem prowadzonych czynności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do prawdziwej tożsamości rozmówcy i jego rzeczywistych zamiarów, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją korzystając z numeru 997 lub 112.

PL

designed by net-line.pl