Świdnik: Areszt dla rozbójników.

Data dodania: 27 luty 2014

Bijąc po całym ciele, czterech młodych mężczyzn w wieku 16-23 lata zmusili napadniętego 20-latka do podpisania umowy rzekomej sprzedaży skutera. Później zażądali wydania telefonu komórkowego i zbiegli. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości gm. Piaski. Trzech napastników trafiło do policyjnego aresztu, a ich nieletni kompan do Policyjnej Izby Dziecka. Czynności w tej sprawie trwają. Za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 20.00 w minioną niedzielę w jednej z miejscowości gm. Piaski. Do mieszkania 20-latka przyszło czterech mężczyzn w wieku 16-23 lata. Napastnicy bijąc gospodarza po całym ciele zmusili go do podpisania umowy kupna sprzedaży skutera oraz zażądali wydania telefonu komórkowego. Mężczyzna obawiając się o swoje życie podporządkował się ich żądaniom, po czym napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia. Poszkodowany 20-latek nazajutrz powiadomił Policję. Straty finansowe, na które został narażony napadnięty mężczyzna to kwota ponad 2, 5 tysiąca złotych.

Świdniccy i piaseccy kryminalni ustalili miejsca przebywania napastników. Zatrzymani to trzech mężczyzn w wieku 20-23. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Ich 16-letni kompan umieszczony został w Policyjnej Izbie Dziecka. Wczoraj cała czwórka usłyszała treści zarzucanych im czynów. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec trzech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Natomiast nieletni 16-latek po przesłuchaniu trafił pod opiekę rodziny. Czynności w tej sprawie trwają. Zgodnie z obowiązującym prawem za wymuszenie rozbójnicze napastnikom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 16-latek za dopuszczenie się czynu karalnego będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

M.S.

designed by net-line.pl