Świdnik: groźnie wyglądająca kolizja

Data dodania: 16 kwiecień 2015

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na terenie Świdnika. Kierujący pojazdem osobowym mężczyzna potrącił jadącego rowerem mieszkańca Świdnika. Rowerzysta z urazem głowy trafił do szpitala. Na szczęście jak potwierdziły badania nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci apelują o ostrożność. Pamiętajmy na drodze znajdują się również inni użytkownicy, którzy chcą bezpiecznie dotrzeć do celu.

Wczoraj po godz. 15.00 na skrzyżowaniu ul. Kosynierów z ul. Niepodległości w Świdniku doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej osobowy pojazd marki Ford zderzył się z jadącym ul. Kosynierów rowerzystą. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia ratunkowego, która przetransportowała 82-letniego rowerzystę z obrażeniami głowy do szpitala. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach i rozbitej głowie.

Badanie trzeźwości potwierdziło, że zarówno 63-letni kierowca osobówki jak i rowerzysta byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Wczoraj na terenie Świdnika doszło do pięciu kolizji. Przyczyną większości zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci apelują o rozważne zachowanie na drodze. Analizy zdarzeń pokazują, że pośpiech i roztargnienie to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

M. Sz.

designed by know-line.pl