Świdnik: Kosztowna jazda 18-latka

Data dodania: 11 maj 2012

Na szczęście jedynie wysokim mandatem skończyła się wczorajsza przejażdżka 18-latka nowo kupionym pojazdem. Mężczyzna mimo, iż nie posiada prawa jazdy, wsiadł za kierownicę daewoo tico. Nie dostosowawszy prędkości jazdy do warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało. Alkomat wykazał, że kierowca jest trzeźwy.

Wczoraj policjanci świdnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Wierzchowiska na poboczu drogi do góry kołami leży samochód. Na miejscu funkcjonariusze zastali pojazd marki Daewoo Tico, który najprawdopodobniej chwilę wcześniej dachował. Samochód był poobijany i zniszczony z każdej strony. Na miejscu nie było żadnych osób.

Policjanci po numerach rejestracyjnych dotarli do właścicielki tico. Kobieta oświadczyła, że w kwietniu tego roku sprzedała auto mieszkańcowi Wierzchowisk, wskazując funkcjonariuszom jego adres zamieszkania.

Policjanci udali się pod wskazane miejsce, gdzie zastali 18-latka. Mężczyzna przyznał się, że jest właścicielem tego auta, kupił je sobie pomimo tego, iż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 18-latek nie krył faktu, że to on jechał autem. Jednak w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem i przekoziołkował. Jego auto dachowało.
Jak oświadczył 18-latek, nic mu się nie stało i nie potrzebował pomocy medycznej. Po zdarzeniu poszedł do domu.

Wczorajsze zdarzenie Skończyło się wysokim mandatem nałożonym na 18-latka.

M.Sz.

designed by know-line.pl