Świdnik: Na festynie o bezpieczeństwie

Data dodania: 18 czerwiec 2015

[b]Czy wszystkie zwierzęta muszą być niebezpieczne, co zrobić, gdy się zgubimy podczas letniego wyjazdu, jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą, na wsi czy też w mieście? Te i wiele innych zagadnień poruszyli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdniku podczas wczorajszego spotkania z dziećmi i ich rodzinami. Wszystko w ramach rodzinnego pikniku zorganizowanego na terenie Przedszkola Nr 4 w Świdniku.[/b]

Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdniku spotkali się z podopiecznymi Przedszkola Nr 4 w Świdniku i ich rodzinami. Wszystko w ramach rodzinnego pikniku, zorganizowanego przez dyrekcję przedszkola. Wśród wielu atrakcji, które czekały na milusińskich, przez zabawę policjanci przypominali uczestnikom imprezy o bezpiecznym postępowaniu w różnych sytuacjach, w codziennym życiu. Policyjny przewodnik psa służbowego opowiedział o tym jak należy się zachowywać w kontaktach ze zwierzętami. Funkcjonariusz uczulał dzieci na lekkomyślną bezpośredniość i brak ostrożności. Ponadto opowiadając o zdarzeniach, jakie napotkał w swojej służbie, policjant mówił, czego nie wolno zrobić, gdy zostaniemy zaatakowani przez psa, jak się bronić i gdzie szukać pomocy. Natomiast policjantki przez zabawę przypomniały dzieciom, m. in. o tym co oznaczają kolory sygnalizacji świetlnej, jak należy zachować się, gdy ktoś obcy proponuje przejażdżkę lub też gdy zabłądzimy podczas letniego wyjazdu.

Na koniec uczestnicy pikniku otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które zobowiązali się umieścić np. na rowerkach czy plecakach, a nie wrzucić do szuflady.

M.Sz.

designed by net-line.pl