Świdnik: Okradł starszą kobietę, pod pretekstem spisania umowy.

Data dodania: 15 marzec 2012

Piaseccy policjanci poszukują sprawcy kradzieży, który pod pretekstem spisania umowy na dofinansowanie wszedł do mieszkania starszej kobiety. Jego łupem padło blisko 4 tysiące złotych. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi

Zdarzenie miało miejsce we wczorajsze przedpołudnie. Do mieszkanki Piask przyszedł mężczyzna, zapewniając że chce podpisać z nią umową na dofinansowanie dla osób starszych. Sprawca wzbudził jej zaufanie i uśpił jej czujność. W trakcie rozmowy i mówienia o korzyściach jakie za sobą niesie złożenie podpisu na umowie, mężczyzna wykorzystał nieuwagę kobiety i z szuflady kredensu wyjął plik banknotów. Następnie po dokonaniu formalności, dziękując za współprace, wyszedł z mieszkania.
Wtedy też poszkodowana kobieta zauważyła, że została okradziona. Oprócz pieniędzy z kredensu zniknęły także pieniądze z jej torebki, która zawieszona była na klamce drzwi pokoju.
O całym zajściu powiadomiona została Policja. Funkcjonariusze razem z poszkodowaną sprawdzali ulice miasta, niestety z negatywnym rezultatem. Łupem oszusta łącznie padło blisko 4 tysiące złotych.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi! Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Apelujemy również do wszystkich, którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych, samotnych ludzi, bądź mają takie osoby w rodzinie! Uprzedźmy je o sposobach jakimi posługują się oszuści chcący wyłudzić pieniądze oraz różne kosztowności.
M.Sz.

designed by know-line.pl