Świdnik: Oszukały na chlor w wodzie

Data dodania: 25 listopad 2011

Swidniccy policjanci poszukują dwóch kobiet, które wczoraj przed południem okradły 74-letnią mieszkankę miasta. Sprawczynie weszły do jej mieszkania pod pretekstem sprawdzenia zawartości chloru w wodzie. Po ich wyjściu kobieta stwierdziła, że zginęły jej wszystkie oszczędności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11:30 przy ul. Niepodległości w Świdniku. Jak ustalili policjanci, do mieszkania 74-latki przyszły dwie kobiety, które oświadczyły, że chcą sprawdzić zawartość chloru w wodzie. Jedna z kobiet zajęła rozmową właścicielkę mieszkania, druga natomiast rozglądała się po wszystkich pomieszczeniach mieszkania. Po kilku minutach kobiety wyszły z domu. Zaniepokojona podejrzanym zachowaniem kobiet, 74-latka sprawdziła miejsce gdzie trzymała swoje oszczędności. Myśl o najgorszym okazała się prawdą. Kobieta straciła 800 zł. Zaraz po tym zdarzeniu, powiadomiła Policję.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że okradły ją dwie kobiety w wieku 45-50 lat. Jedna z nich szczupła, wzrost około 170 cm ubrana w długi szary płaszcz oraz nakrycie głowy. Druga z kobiet miała około 175 cm wzrostu, średniej budowy ciała, ubrana w krótką jasnoszarą kurtkę. Z relacji świadków wynika ponadto, że na klatce schodowej na kobiety czekał mężczyzna.

Do podobnego zdarzenia na terenie Świdnika doszło również 2 tygodnie temu w Świdniku przy ul. Słowackiego. Działanie sprawczyń było podobne. Z mieszkania starszego małżeństwa zostały skradzione pieniądze w kwocie 8500zł. Z relacji świadków i opisie wyglądu kobiet – wynika, że były to najprawdopodobniej te same osoby.

Apelujemy do wszystkich, zwłaszcza do starszych osób, o czujność i rozwagę w kontaktach z obcymi. Zanim wpuścimy nieznajomego do mieszkania zażądajmy okazania legitymacji potwierdzającej, że jest on przedstawicielem służby, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości powiadamiajmy o tym natychmiast Policję.

designed by know-line.pl