Świdnik: Papierosy i alkohol w oplu

Data dodania: 29 czerwiec 2011

1200 paczek papierosów oraz 6 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy– to wszystko ukryli dwaj mieszkańcy Kętrzyna w specjalnie skonstruowanych schowkach w Oplu. Towar przemycany był z Ukrainy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego przy takiej ilości towaru to około 15 000 zł. 20 i 30 latek zostali zatrzymani i obecnie przebywają w areszcie policyjnym.

Wczoraj w Świdniku policjanci przeszukali garaż i zaparkowany w nim pojazd marki Opel Omega – podejrzewając, że mogą znajdować się w nich przemycane towary z Ukrainy. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało bez zastrzeżeń, jednak po szczegółowej kontroli okazało się, że w pojeździe zostały przygotowane specjalne schowki. W nich ukryte były papierosy i alkohol. W sumie blisko 1200 sztuk paczek papierosów różnych marek oraz 6 litrów alkoholu – bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mieszkańców Kętrzyna w wieku 20 i 30 lat. Obecnie mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie, gdzie oczekują na przedstawienie im zarzutów. Grozi im kara grzywny oraz przepadek ujawnionych przedmiotów.

designed by know-line.pl