Świdnik: Policjanci poszukują świadków wypadku

Data dodania: 30 kwiecień 2015

Do dwóch wypadków drogowych doszło wczorajszego dnia na terenie powiatu świdnickiego. Na ul. Piaseckiej zderzył się vw passat z vw bora, a ich kierujący trafili do szpitala. Z kolei na ul. Kosynierów kierujący fiatem punto potrącił rowerzystę. Policja apeluje poszukuje świadków zdarzenia.

Do pierwszego zdarzenia doszło około południa na skrzyżowaniu ul. Piaseckiej z drogą krajową nr 12. Kierujący pojazdem VW Passat 73-letni mieszkaniec Lublina wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa kierującemu VW Bora. 45-latek kierujący tym pojazdem jechał w kierunku Chełma. W wyniku zdarzenia obydwaj kierujący tymi pojazdami odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do lubelskich szpitali. Droga po zdarzeniu była zablokowana a policja wyznaczyła objazdy.

Godzinę później w Świdniku na ul. Kosynierów doszło do zdarzenia z udziałem rowerzysty. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący fiatem punto 78-letni mieszkaniec Świdnika jadąc w stronę ul. Racławickiej potrącił 79-letniego rowerzystę. W wyniku zdarzenia cyklista z obrażeniami trafił do szpitala. Badanie uczestników wykazało, że byli trzeźwi. Obecnie trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Policja zwraca się do świadków, którzy widzieli wypadek, aby zgłosili się do świdnickiej komendy lub skontaktowali się telefonicznie na nr 81 749 42 10 lub 997.

E.D.

designed by net-line.pl