Świdnik: Sprawca zuchwałych kradzieży w rękach policji

Data dodania: 15 lipiec 2011

Policjanci zatrzymali 28 – letniego mieszkańca Świdnika, który w niedzielę dopuścił się kilku zuchwałych kradzieży. Wykorzystywał nieuwagę domowników, którzy pozostawiali niezamknięte na klucz drzwi – wchodził do mieszkań i zabierał cenne przedmioty. Teraz mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie i czeka na przedstawienie zarzutów. Za kradzież grozi 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę do świdnickiej komendy policji zgłaszały się osoby, które powiadamiały o kradzieżach. Z relacji zgłaszających wynikało, że sposób działania sprawcy był podobny. Jak ustalili mundurowi, złodziej pomimo obecności domowników w mieszkaniach i wykorzystując fakt, że drzwi wejściowe nie były zamknięte na klucz, wchodził do środka a następnie zabierał z mieszkań cenne przedmioty. Łupem złodzieja padły m.in. portfele oraz telefon komórkowy.

Policjanci ustalili, kto może mieć związek ze sprawą. Wczoraj sprawca trafił w ręce policjantów. Okazał się nim 28-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutów. Policjanci sprawdzają czy 28-latek nie ma powiązań z innymi sprawami.

ED/AA

designed by know-line.pl