Świdnik: Wandale w policyjnym areszcie

Data dodania: 29 lipiec 2011

Wczoraj policjanci w pościgu zatrzymali dwóch braci, którzy bez powodu zdewastowali zaparkowany samochód. Obydwaj byli pijani, badanie wykazało u nich blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawcy w wieku 19 i 32 lat trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 14 oficer dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach kopiących zaparkowany samochód. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Świadkowie zdarzenia opisali mundurowym sprawców oraz podali kierunek w którym się oddalili.
Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazało się, że są nimi bracia w wieku 19 i 32 lat. Badanie alkomatem wykazało u nich blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie potrafili podać powodu dla którego zniszczyli samochód. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko tysiąc złotych.
Braci osadzono w policyjnym areszcie. Obecnie trwają czynności z zatrzymanymi. Za zniszczenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

E.D.

designed by know-line.pl