Świdnik: "Wczorajsi" kierowcy stracili prawo jazdy

Data dodania: 12 maj 2015

[b]Ponad 0.6 promila alkoholu w organizmie mieli zatrzymani do kontroli drogowej kierujący osobowymi pojazdami dwaj mężczyźni w wieku 44 i 58 lat. Obaj kierowcy wpadli podczas wczorajszych działań „Trzeźwy poranek”. Obaj panowie stracili już prawo jazdy. Teraz poniosą konsekwencje przed sądem karnym. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.[/b]

Wczoraj w ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci świdnickiej drogówki prowadzili na drogach pow. świdnickiego liczne kontrole drogowe. Priorytetem niemalże cotygodniowych działań jest przede wszystkim wyeliminowanie nietrzeźwych osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo spowodowania zdarzenia na drodze, siadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w podróż.

Niestety ale na wyniki działań nie trzeba było czekać długo. Już ok. godz. 6.30 w miejscowości Trawniki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Volvo, a niespełna pół godziny później kierowcę pojazdu marki Opel. U obu mężczyzn alkomat wskazał po ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Zarówno 44 i 58-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, które wraz z dokumentacją sprawy trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może im grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy na drodze nie jesteśmy sami. Nasza nieodpowiedzialność może mieć tragiczny finał dla nas samych, jak i osób postronnych. Mając wątpliwości czy w organizmie znajduje się jeszcze wcześniej spożywany alkohol skorzystajmy z podręcznych alkomatów, które można zakupić na stacjach benzynowych oraz w aptekach. Każdorazowo możemy skorzystać z urządzeń w jednostkach policji.

MSz

designed by net-line.pl