Świdnik: wpadł na kradzieży, w dodatku posiadał narkotyki

Data dodania: 14 kwiecień 2015

29-latek odpowie za posiadanie narkotyków i kradzież alkoholu. Mężczyzna trafił w ręce policjantów po tym, jak został ujęty na kradzieży alkoholu w jednym ze świdnickich marketów. Dodatkowo, funkcjonariusze w jego odzieży ujawnili woreczek z amfetaminą. 29–latek po wytrzeźwieniu przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz grozi mu odpowiedzialność przed sądem.

Świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który z marketu ukradł alkohol. Jak ustalili na miejscu interweniujący policjanci, na drodze do wyjścia sprawcy stanął pracownik ochrony. Ten uniemożliwił złodziejowi ucieczkę z łupem.

Mundurowi w trakcie kontroli odzieży 29-latka ujawnili w kieszeni woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Jak się okazało, było to kilka gramów amfetaminy. Dodatkowo policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Teraz dokumentacja sprawy trafi do sądu. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

M.Sz.

designed by net-line.pl