Świdnik: Zatrzymani nieletni amatorzy jednośladów

Data dodania: 27 wrzesień 2011

Policjanci zatrzymali 14 latka, który ukradł co najmniej 10 rowerów. W ręce kryminalnych wpadł także jego 16 letni kolega, który zajmował się przemalowywaniem i sprzedażą kradzionych jednośladów. Teraz zajmie się nimi sąd dla nieletnich.

Mieszkaniec Świdnika powiadomił kryminalnych, że na ul. Szkolnej w pobliżu szkoły stoi jego skradziony kilka dni wcześniej rower. Policjanci poczekali na osobę, która podeszła do jednośladu. Okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec z gm. Mełgiew. Podczas rozmowy z młodym mężczyzną okazało się, że dzień wcześniej kupił ten rower od swego kolegi z tej samej gminy.

Policjanci sprawdzili miejsce jego zamieszkania, gdzie ujawnili rowery oraz wiele części. Jak się później okazało, pochodziły one z kradzieży. Nieletni wyjaśnił, że rowery otrzymał od swego kolegi ze Świdnika. On sam zajmował się jedynie demontażem i przemalowywaniem jednośladów w celu dalszej ich sprzedaży. Policjanci po zatrzymaniu złodzieja, którym okazał się 14-latek, odnaleźli w jego piwnicy dwa rowery i motorower dziecięcy. One także pochodziły z kradzieży.

Mundurowi ustalili, że 14 latek dokonał kradzieży, co najmniej dziesięciu jednośladów. Wartość rowerów pokrzywdzeni oceniali na kwoty od 500 zł do 1500zł. Sprawą nieletniego złodzieja i paserów zajmie się sąd.

designed by know-line.pl