Syberia: Bajkał, Kolej Transsyberyjska – spotkanie z Tomaszem Tułakiem z cyklu "Inny wymiar podróży"

Data dodania: 08 styczeń 2016

[b]Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Tomaszem Tułakiem z cyklu "Inny wymiar podróży" już 14 stycznia 2016 r., godz. 17:00. [/b]

Syberia: Bajkał, Kolej Transsyberyjska

Podczas spotkania udamy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata – Bajkał. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia. (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk – centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude.

[b]Tomasz Tułak[/b] – podróżnik, absolwent religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf, miłośnik fantastyki. Od kilkunastu lat w podróży, zakochany w Azji i jej mieszkańcach, ale zwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Północnej i większość krajów Ameryki Południowej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Wydarzenie dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

designed by net-line.pl