Symphonica zagra w Lublinie

Data dodania: 27 marzec 2015

[center][b]Podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań. Świecie, w którym potęga brzmienia elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą metafizyczny spektakl, a w tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady. Ten świat nazywa się Symphonica. Będzie można go odkryć już 14 czerwca 2015 r. w Lublinie.[/b]

Premiera widowiska miała miejsce w Filharmonii Podkarpackiej 14 września 2014 roku. W ciągu sześciu miesięcy przygotowywało ją ponad 50 osób. Do dnia premiery odbyło się prawie 160 godzin prób muzycznych i scenicznych. Na potrzeby spektaklu został nagrany obszerny materiał filmowy, prezentowany podczas koncertu w formie wizualizacji. Bardzo duży nacisk został położony na przygotowanie kostiumów, charakteryzacji, światła i efektów scenicznych. Podczas wydarzenia usłyszymy m.in. utwory takich grup jak Metallica, Scorpions, Aerosmith, Nightwish, Nirvana, Pearl Jam czy Soundgarden.
Dopracowanie wszelkich szczegółów zaowocowało niezwykle ciepłym przyjęciem widowiska i znakomitymi recenzjami. Arsypsilon – studio kreacji artystycznej (producent widowiska – www.arsypsilon.com), Agencja Artystyczna Monolit oraz producent zegarków Gino Rossi (partner projektu – www.ginorossi.org) zapraszają na wyjątkowe multimedialne widowisko Symphonica:
[b]
– 14 czerwca 2015 r. (niedziela), godz. 19:00, Hala Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8), Lublin.
Bilety na wydarzenie w cenach: 60 zł, 80 zł, 100 zł, 120 zł, 160 zł (bilety VIP) można nabyć na portalach: symphonica.info.pl, ticketpro.pl, biletin.pl, ebilet.pl, w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju, w kasie Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8, tel. 81 466 51 53 ) oraz w kasie Kulturomaniaka (Galeria E.Leclerc, ul. Zana 19).[/b]

Muzycy biorący udział w projekcie zostali bardzo starannie dobrani.* Są to artyści współpracujący na co dzień m.in. z G. Turnauem, A. Sikorowskim, M. Rodowicz, A. Piasecznym czy Golec uOrkiestra. To samo dotyczy solistów, z których każdy ma za sobą wieloletnie doświadczenie sceniczne oraz udział w wielu telewizyjnych „talent show”. Należy także podkreślić wkład instrumentalistów Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, której brzmienie nadało projektowi niepowtarzalny, symfoniczny klimat.
Sylwia Lorens – znakomita sopranistka, znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Wielokrotnie zapraszana do współpracy m.in. przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską czy Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Brała udział w wielu prestiżowych programach i festiwalach muzycznych. Koncertowała z większością najlepszych polskich artystów operowych. Artystka w repertuarze posiada arie operetkowe, operowe, utwory musicalowe oraz piosenki aktorskie.

Dorota Lembicz – swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w chórze Gospel Joy, który w dużej mierze ukształtował jej gusta muzyczne. Tam też szkoliła ona swój warsztat wokalny. Dorota jest bowiem samoukiem – nie ukończyła żadnej szkoły muzycznej. Dla szerszej rzeszy słuchaczy wokalistka ta zaistniała dzięki programowi „Bitwa na głosy”, w którym dotarła aż do półfinału. Ważnym etapem muzycznej drogi Doroty był również program „The Voice Of Poland”, gdzie jako członek grupy Marysi Sadowskiej znalazła się w ósemce jej najlepszych wokalistów. Obecnie Dorota jest członkiem rockowego zespołu Yuma oraz tworzy własne utwory, zbierając repertuar na solową płytę.

Monika Pilarczyk – charyzmatyczna wokalista, obdarzona nieprzeciętną barwą głosu. Przez kilka lat współtworzyła zespół Fun-Fire, gdzie była autorką wszystkich tekstów. Wraz z zespołem wzięła udział w wielu festiwalach. W grudniu 2012 r. wraz z zespołem otrzymała II nagrodę w koncercie finałowym Rockowych Andrzejek w Kostrzyniu. W czerwcu 2013 r. wystąpiła w Super Debiutach z Marylą Rodowicz w ramach 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2013. Artystka jest znana również z udziału w IV edycji programu „Mam Talent”.

Mateusz Ziółko – zwycięzca „The Voice Of Poland". Artysta z niezwykłym głosem i charyzmatyczną osobowością. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 5 lat od nauki gry na pianinie. Mając 15 lat założył swój pierwszy zespół „De Vils”. Szerokiej publiczności zaprezentował się w programach „Mam Talent” i „Must Be The Music – Tylko Muzyka” oraz w wielu prestiżowych projektach, m.in.: „Michael Jackson Symfonicznie”. Prócz śpiewu zajmuje się komponowaniem piosenek i pisaniem tekstów.

Karol Śmiałek – gra na akordeonie, gitarze, pianinie. Tańczył w formacji tańców latynoamerykańskich w klubie tańca CMG w Radomiu, która kilkakrotnie zdobywała tytuł mistrza Polski i reprezentował kraj na arenie międzynarodowej. W 2004 r. ukończył krakowskie PWST na wydziale dramatycznym i wokalno-estradowym. Skomponował muzykę m.in. do spektakli: „Zima pod stołem”, „Stefcia Ćwiek w szponach życia”, „Krople wody na rozpalonych kamieniach”, „Maly Eyolf”, „Henryk Ibsen” czy „Kaszel Umarlaka”. Od 2012 roku koncertuje gościnnie z zespołem Acoustic Acrobats. Współpracuje również z Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem Barakah, Teatrem Słowackiego, Teatrem Stu oraz Teatrem Nowym w Łodzi.

Mikołaj Blajda – pomysłodawca projektu, autor scenariusza oraz aranżacji muzycznych. Krakowski dyrygent i producent muzyczny. Artysta współpracował m.in. z Zygmuntem Koniecznym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Preisnerem i Zbigniewem Wodeckim. Koncertował również z Chicago Paderewski Orchestra (USA), Orkiestrą Biblioteki Aleksandryjskiej (Egipt), Orkiestrą Sinfonietta Cracovia, orkiestrami Filharmonii Pomorskiej, Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej i Podkarpackiej oraz Radiową Orkiestrą Symfoniczną. Jest pomysłodawcą i wykonawcą wielu koncertów z muzyką teatralną i filmową. Jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i kierownik muzyczny pracował przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.

Ernest Staniaszek – student Realizacji Dźwięku na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Wokalista, autor tekstów i muzyki. Samouk, który nauczył się śpiewać słuchając własnych idoli. Nie zna nut, aczkolwiek nie przeszkadza mu to w tworzeniu muzyki. Gra na harmonijce i gitarze elektrycznej. Współtworzy teksty i muzykę, czego dowodem jest materiał jaki powstał wraz z zespołem Amnezja, w którym występował od 14 roku życia przez 11 lat, Ultima i Eleanore Krieger, najnowszy twór, którego jest współzałożycielem wraz z wieloletnim przyjacielem Wojtkiem Baranowskim. Zdeterminowany, uparcie dążący do realizacji założonych celów. Na scenie czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie, to muzyka ukazuje jego prawdziwy charakter i wrażliwość.

Damian Ukeje – jego matka jest Polką, a ojciec Nigeryjczykiem. Karierę rozpoczynał w zespole bluesowym Jerry’s Hole Band. W 2009 roku wziął udział w „Szansie na sukces”. Ten program zobaczyli muzycy szczecińskiego zespołu Fat Belly Family i dzięki temu Damian został ich wokalistą. Jesienią 2011 roku został zwycięzcą I edycji „The Voice Of Poland”. Główną nagrodą w telewizyjnym widowisku był tytuł najlepszego głosu w Polsce oraz kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. 5 lutego 2013 roku miała miejsce premiera pierwszej płyty artysty pt. Ukeje. W lutym 2014 roku Damian został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii „Debiut roku”.

[b]
Poniżej pełna lista utworów:*
1. Metallica ONE
2. Metallica UNFORGIVEN
3. Metallica NOTHING ELSE MATTERS
4. Metallica ENTER SANDMAN
5. Metallica WHISKEY IN THE JAR
6. Nirvana SMELLS LIKE TEEN SPIRIT
7. Nirvana IN BLOOM
8. Pearl Jam JEREMY
9. Pearl Jam EVEN FLOW
10. Sundgarden BLACK HOLE SUN
11. Nightwish THE PHANTOM OF THE OPERA
12. AC/DC HIGHWAY TO HELL
13. Europe THE FINAL COUNTDOWN
14. Faith no more I’M EASY
15. Steve Vai FOR THE LOVE OF GOD
16. Aerosmith I DONT WANNA MISS A THING (ARMAGEDDON)
17. Scorpions WIND OF CHANGE
18. Guns N’ Roses SWEET CHILD O’MINE
19. Deep Purple SMOKE ON THE WATER
Trasa koncertowa 2015/2016:
28.04.2015 – Hala Stulecia, Wrocław
14.06.2015 – Hala Globus, Lublin
17.10.2015 – Filharmonia Szczecińska, Szczecin
06.11.2015 – ICE, Kraków
29.11.2015 – Hala Łuczniczka, Bydgoszcz
19.12.2015 – Spodek, Katowice
14.02.2015 – Ergo Arena, Gdańsk[/b]

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w repertuarze oraz w obsadzie poszczególnych koncertów.
Więcej informacji:

https://www.youtube.com/results?search_query=symphonica+making

https://www.facebook.com/pages/Symphonica/1401717103438249?fref=ts
http://www.symphonica.info.pl/
[/center]

designed by know-line.pl