Szachowisko – Żywe Szachy w Lublinie – warsztaty

Data dodania: 15 marzec 2011

Inicjatywa Szachowa – młodzież realizująca projekt Szachowisko – Żywe Szachy w Lublinie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na otwarte warsztaty szachowe.

Zajęcia odbędą się w sobotę 26 marca 2011r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w godzinach 10:00 – 13:30.

Warsztaty są jednym z działań projektu. Mają na celu zachęcenie mieszkańców Lublina do gry szachy.

Chcemy pokazać, że szachy to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Jest to gra ucząca logicznego myślenia, planowania, obmyślania strategii, doskonaląca pamięć i uwagę. Warto te umiejętności doskonalić w każdym wieku, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek. Podczas warsztatów uczestnicy, którzy nie mieli jeszcze styczności z szachami poznają ruchy figur szachowych, historię gry oraz historie i anegdotki z nią związane. Będzie to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości oraz przyczynek do kontynuowania nauki gry w szachy. Zapraszamy również osoby, które umieją grać w szachy – będą one mogły zmierzyć się z naszymi nastoletnimi mistrzami szachowymi.

Zapisy prowadzone są drogą mailową: szachowisko.lublin@gmail.com lub telefonicznie pod nr: 519-744-59 (uprzejmie prosimy o podanie liczby zgłaszanych uczestników). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie projektu: www.szachowisko.wordpress.com.

Projekt Szachowisko – Żywe Szachy w Lublinie został wymyślony i jest realizowany przez młodzież przy wsparciu Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja oraz Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”.

Środki na przeprowadzenie założonych działań pochodzą z Komisji Europejskiej Programu Młodzież w Działaniu.

Działania projektu mają na celu popularyzowanie gry w szachy. Finałem całej akcji będzie widowisko Żywe Szachy wystawione w centrum Lublina.

designed by know-line.pl