Są jeszcze dostępne bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla Seniorów (powyżej 65 roku życia) oraz szczepienia przeciwko pneumokokom (dzieci w wieku 3 lat), które co roku finansuje miasto. Zachęcamy też do kontynuacji II dawki szczepień przeciwko brodawczakowi ludzkiemu (HPV) dla dziewczynek w wieku 12 lat. Programy szczepień są realizowane do 9 grudnia.
Około tysiąc szczepień przeciwko grypie skierowanych do osób w wieku powyżej 65 lat jest jeszcze w dyspozycji ośmiu placówek medycznych:
Do tej pory zaszczepiło się ponad 7 tysięcy osób. Środki zabezpieczone przez miasto pozwalają na wykonanie ponad 8 tysięcy szczepień.
Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Program szczepień ochronnych przeciw pneumokokom skierowany jest dla dzieci w wieku lat 3 (czyli urodzonych w roku 2013). Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienie odbywa się po przeprowadzonym badaniu lekarskim i kwalifikacji do szczepienia. Jest szczepieniem jednodawkowym. Zaplanowano wykonanie 1000 szczepionek.
Zostało jeszcze po kilkanaście szczepionek w czterech placówkach medycznych:
Program szczepień ochronnych przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV) dla 12 – letnich dziewcząt zakłada dwie dawki szczepionki. Zachęcamy osoby, które skorzystały już z pierwszej dawki do zgłoszenia się do przychodni i umówienia na dawkę drugą. Rodzice, których córki zdecydują się na wykorzystanie pierwszej dawki również mają możliwość dokonania takiego szczepienia, jednak drugą dawkę powinni uzupełnić we własnym zakresie.
Zawarte umowy z podmiotami leczniczymi przewidują możliwość zaszczepienia w roku bieżącym (do 9 grudnia ) 710 dziewczynek urodzonych w 2004 r.
Szczepienia można wykonać do 9 grudnia w poniższych placówkach:
Zaszczepienie odbywa się zawsze po przeprowadzonym badaniu lekarskim i kwalifikacji do szczepienia. Programy były realizowane w ponad 40 przychodniach na terenie Miasta Lublin i w całości są finansowane ze środków budżetu miasta.