Sztuka? to proste! W Labiryncie ruszyła Galeria Edukacyjna dla dzieci

Data dodania: 05 kwiecień 2016

#1L[b]Pierwsze kroki w galerii sztuki wcale nie muszą być trudne i niepewne. Galeria Labirynt zadbała o to, aby zwiedzanie wystawy miało dla dzieci przyjazną formę i uruchamiało wyobraźnię, a dla ich rodziców było inspirującym oraz ciekawym doświadczeniem. [/b]

Zeszłoroczna wystawa dla najmłodszej publiczności Galerii Labirynt – Kryjówka – chętnie szturmowana przez przedszkolne i szkolne grupy oraz indywidualnych zwiedzających, rekordowa pod względem frekwencji, pokazała, że sztuka współczesna odpowiednio podana jest bardzo przyjazna i pożyteczna dla młodych czy niedoświadczonych odbiorców, a także – co ważne – niezwykle przez nich pożądana. Stąd pomysł, aby na stałe wzbogacić ofertę Galerii o wystawy przygotowywane od początku z myślą o dzieciach oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką. Takie ekspozycje można oglądać w Galerii Edukacyjnej właśnie utworzonej w Labiryncie.

Zwiedzający znajdą tam przystępne opisy, wyjaśniające idee zawarte w poszczególnych pracach oraz przybliżające najważniejsze zagadnienia związane ze sztuką współczesną czy technikami twórczymi. Komentarze do prac przygotowują edukatorki Galerii Labirynt – Anna Szary i Agata Sztorc – które na co dzień prowadzą warsztaty twórcze i wiedzą, jak dotrzeć do wymagającego odbiorcy. Oprócz opisów wystawom towarzyszą drukowane, bardzo kolorowe przewodniki, pełne zagadek i zabaw pobudzających wyobraźnię, a także wyzwalających kreatywność i otwierających dzieci na nowe doświadczenia.

Pokazywane dzieła to przede wszystkim prace z kolekcji Galerii Labirynt oraz Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Są to prezentacje tematyczne. W kwietniu Galeria zaprasza na zwiedzanie Zwierzyńca – wystawy pełnej dzikich zwierząt, wymyślonych stworzeń oraz dobrze nam znanych domowych pupili. Prace wybrane pod kątem percepcji młodego widza umożliwiają mu wejście w barwny i nieograniczony świat sztuki.
Zwiedzanie indywidualne: wt.-niedz., godz. 12.00-19.00.
Na oprowadzanie po wystawie i warsztaty dla grup zorganizowanych inspirowane ekspozycją obowiązują zapisy: edu@labirynt.com / tel. 466 59 20 wewn. 32.
Wstęp na wystawę oraz udział w warsztatach są bezpłatne. Drukowany przewodnik kosztuje tylko 3 zł.

Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin

#2C

designed by net-line.pl