Sztuka Wrażliwości we wrześniu

Data dodania: 30 sierpień 2022
Sztuka Wrażliwości we wrześniu

W ramach cyklu Sztuka Wrażliwości Warsztaty Kultury w Lublinie mają przyjemność zaprosić Państwa na wrześniowe wydarzenia skierowane do dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu oraz ich rodzin i bliskich. W programie m.in. warsztaty linorytu, wycieczka do Nowego Gaju i zabawy z piaskiem kinetycznym.

 

Sztuka Wrażliwości to cykl wydarzeń, warsztatów, webinarów o charakterze integracyjnym i edukacyjnym skierowany do dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu oraz ich opiekunów. Ważnym punktem projektu są działania edukacyjne dla osób spoza środowiska neuroatypowego, zmieniające schematy myślenia o autyzmie poprzez przedstawienie osób autystycznych jako ludzi o szczególnej wrażliwości, stanowiących integralną część naszego społeczeństwa oraz dające przestrzeń w otaczającej nas rzeczywistości dla ich neuroróżnorodności. Projekt przewiduje organizację wydarzeń artystycznych przyjaznych sensorycznie oraz integrujących i tworzących więzi pomiędzy środowiskami osób neurotypowych z osobami neuroróżnorodnymi. Cykl obejmuje również warsztaty skierowane do dzieci i młodzieży autystycznej, aby wyzwolić ich potencjał twórczy z uwzględnieniem szczególnych potrzeb stymulacyjnych oraz wrażliwości sensorycznej tej grupy osób. Ważnym punktem projektu są działania edukacyjne dla opiekunów osób autystycznych, które nauczą ich tworzenia przyjaznego sensorycznie środowiska dla ich rodzin, służącego integralnemu rozwojowi ich dzieci.

Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 Program na wrzesień

Zabawy dotykowe – Kolorowa Piaskownica

Na zakończenie wakacji zapraszamy wszystkie dzieci w spektrum autyzmu do wspólnej zabawy w Kolorowej Piaskownicy! Wspólnie będziemy się bawić własnoręcznie wykonanym z naturalnych składników, mięciutkim i niezwykle delikatnym, kolorowym piaskiem kinetycznym. Spotkanie zakończymy zabawami sensoryczną piłką plażową.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 2 września 2022, godz. 17.00–18.30

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio

Dla kogo: dla dzieci w spektrum autyzmu w wieku 2–7 lat

Zapisy: przez formularz online. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Nowe rzemiosło – Barwimy ciuchy TIE–DYE

Nudzą Cię jednokolorowe koszulki? Chcesz udekorować swoje zszarzałe trampki lub dać torbie nowy wygląd? Zapraszamy na warsztaty, podczas których sam zaprojektujesz wzór na swoim ubraniu! Tie-dye to technika, która polega na skręcaniu, zawiązywaniu, zakładaniu lub zgniataniu tkaniny (najlepiej białej lub jasnej) przed farbowaniem w celu uzyskania niepowtarzalnych wzorów. W czasie spotkania uczestnicy będą także malować akrylowymi markerami i tworzyć winylowe naprasowywanki w geometrycznych wzorach. Ufarbujesz to, co ze sobą przyniesiesz!

Informacje praktyczne

Kiedy: 3 września 2022, godz. 11.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – sala warsztatowa

Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 8–16 lat w spektrum autyzmu

Zapisy: przez formularz online. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie odbywa się w języku polskim i ukraińskim.

designed by know-line.pl