Takie jest życie – spotkanei autorskie z prof. Stanisławem Popkiem

Data dodania: 17 styczeń 2017
Miejska Biblioteka Publiczna
zaprasza na spotkanie autorskie

z prof. Stanisławem Popkiem

oraz prezentację opowieści "Naznaczony Syberią" i tomu poezji "Kwiaty dla Afrodyty"

24 stycznia 2017 r., godz. 16:00
Filia nr 34 MBP, ul. Judyma 2a

PROF. DR HAB. STANISŁAW POPEK

Urodzony 20 lutego 1936 roku w Korytynie na Zamojszczyźnie. Jest profesorem zwyczajnym zajmującym się psychologią różnic indywidualnych, psychologią zdolności, twórczości i sztuki. Jest autorem 9 monografii naukowych, redaktorem 26 prac zbiorowych, 27 roczników Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska, sekcja J oraz autorem ponad 350 rozpraw, artykułów i szkiców artystyczno-literackich.
Jest pisarzem i poetą, członkiem Związku Literatów Polskich. Opublikował 15 zbiorów poezji oraz 4 tomy prozy. Jego utwory były publikowane w kilkudziesięciu almanachach i czasopismach literackich w języku polskim, a także flamandzkim, rosyjskim i rumuńskim. W latach 1998–2002 był prezesem Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Jest również członkiem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.
Od 50 lat uprawia twórczość plastyczną. W tym czasie zorganizował 50 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jest laureatem 7 nagród naukowych Ministra Nauki i 6 nagród artystycznych (plastyka, literatura). Został odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także wyróżniony medalami „Za zasługi dla UMCS”, „Zasłużonego Działacza Kultury”, „Medalem Gloria Artis” „Złotym Wawrzynem Literackim” za całokształt twórczości literackiej. W roku 2012 uzyskał certyfikat międzynarodowy „Mistrz Pedagogii”. Laureat „Skrzydeł wyobraźni” i „Multiinnowator w zakresie twórczości naukowej” za rok 2016.

-- 
designed by net-line.pl