Targi Obróbki Drewna 20-22 października

Data dodania: 19 październik 2011

20-22 października to Targi Obróbki Drewna, które odbędą się w Centrum Targowo-Wystawienniczym Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11.

#2c

Targi Obróbki Drewna skierowane są przede wszystkim do przedstawicieli tartaków, składów drewna, stolarzy, parkieciarzy, cieśli, zakładów meblarskich oraz stolarki budowalnej.

Na Targach zobaczyć będzie można między innymi traki, wielopiły, strugarki, frezarki, okleiniarki, frezy i piły, narzędzia ręczne i elektronarzędzia.

Zaprezentują się wiodący producenci i dystrybutorzy z Polski i zagranicy a wśród nich m.in.: SCM Group Polska , TEKNIKA, FELDER, WOOD-MIZER INDUSTRIES, GAMA, ELMAT, ITA i ITA TOOLS, NAWARA.

[b]program:

20 października [/b]

10.00-11.45 Seminarium Instytutu Technologii Drewna
1. Podłogi z drewna i materiałów drewnopochodnych – badania i ocena.
2. Drewno konstrukcyjne – badania i podstawowe zasady stosowania w budownictwie.
3. Rola i zadania certyfikacji wyrobów w kontekście bezpieczeństwa i zasad wprowadzenia ich do obrotu na przykładach obrabiarek do drewna i niektórych grup wyrobów przemysłu drzewnego .
4. Zadania producenta i notyfikowanej jednostki certyfikującej w procesie oceny wyrobów budowlanych na przykładzie wybranych dokumentów odniesienia
a) PN-EN 14081 Konstrukcje drewniane. Drewno o przekroju prostokątnym sortowane wytrzymałościowo. Część 1: Wymagania ogólne
b) PN-EN 14915 + AC Okładziny ścienne z drewna litego. Właściwości, ocena zgodności i znakowanie
c) PN-EN 14080:2006 Konstrukcje drewniane. Drewno klejone warstwowo. Wymagania.

12.00: uroczyste otwarcie Targów

[b]Wizyta robocza uczestników Forum Polska-Ukraina organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Przez wszystkie dni targowe 20-22 października :[/b]

Dla tartaków, składów drewna, stolarzy, parkieciarzy, cieśli, zakładów meblarskich oraz stolarki budowalnej i ….nie tylko!!
Prezentacja nowości, pokazy sprzętu, doradztwo, seminaria, panele tematyczne….

Pokazy:
• przygotowania powierzchni do lakierownia,
• lakierownia,
• polerowania powierzchni.
Zaprezentowana zostanie szeroka gama systemów lakierniczych (farby akrylowe, poliuretanowe, poliestrowe, wodne, efekty specjalne itp.). W ramach pokazów będzie można zobaczyć wszystkie etapy lakierowania drewna i mdf, czyli przygotowanie powierzchni do malowania, aplikację poszczególnych warstw farby oraz polerowanie (w przypadku wysokich połysków). Do dyspozycji Państwa będą technicy, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania oraz zaprezentują poszczególne aplikacje. Ze względu na specyfikę prezentowanych produktów, pokazy będą szczególnie interesujące dla producentów mebli, stolarki budowlanej (drzwi, okna) oraz schodów.

[b]Pokazy w sesjach:[/b]
• 2 pierwszego dnia Targów 20 października (jedna przed południem, druga po południu)
• 2 drugiego dnia Targów 21 października (jedna przed południem, druga po południu)
• 1 trzeciego dnia Targów 22 października (przed południem)

Pokazy i doradztwo dla parkieciarzy przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
Doradcze stanowisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy zaoferuje pomoc w wyborze drewnianych podłóg i materiałów montażowych, sposobów wykończenia oraz pielęgnacji i konserwacji parkietów, a także zasad łączenia podłogi drewnianej z terakotą, korkiem czy kamieniem na jednej powierzchni. Zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania pozwalające eksponować wybrane elementy wnętrza właściwą barwą i strukturą podłóg. W czasie targów odbędą się pokazy pasowania i przyklejania podłogi, szlifowania oraz olejowania i lakierowania, przygotowane przez firmy współpracujące z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Parkieciarzy.

designed by know-line.pl