Targi Zoologiczne ZOOPARK 2023

Data dodania: 20 luty 2023
Targi Zoologiczne ZOOPARK 2023

Zwierzaki z całego świata w Targach Lublin

Wielbłądy, surykatki, ostronosy, warany, kameleony, gekony, węże i pająki, rasowe koty i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych. Te i inne zwierzęta będziecie mogli spotkać podczas tegorocznej edycji Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK, która w dniach 25-26 lutego 2023 roku zagości w dwóch halach wystawienniczych w Targach Lublin.

 

Program Zooparku: Program Zooparku w skrócie

 

Wystawa Kotów Rasowych

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli kotów. Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych przygotowuje Wystawę Kotów Rasowych, na której będzie można podziwiać ponad 100 niesamowitych osobników kotów brytyjskich krótkowłosych oraz pozostałych ras uznawanych przez World Cat Federation, m.in. Maine Conn, koty syberyjskie, koty Selkirk Rex, kot sfinks, koty syjamskie.

Zwierzęta zagrodowe

Podczas ZOOPARKU będziecie czekało na Was rozbrykane stado zwierzaków zagrodowych!! Odwiedzą nas m.in.: szlachetny koń polski, kuc feliński, kuc miniaturowy lokowany Miniature curly horse, kuc falabella, kuc appaloosa, kuc szetlandzki. Waszą uwagę z pewnością przyciągną sympatyczne alpaki oraz uparte osły. Nie zabraknie również żwawych kóz i puchatych owiec, w tym owiec walizerskich, które swoim umaszczeniem przypominają uwielbianego przez dzieci Baranka Shaun. Wasze serca z pewnością skradnie niecodzienny wygląd krowy szkockiej, niekwestionowanej miss swojego gatunku.

Egzotyczni goście z odległych krańców świata

Na ZOOPARKU pojawią się zwierzaki z najróżniejszych zakątków świata! Swoją obecność zapowiedziały: mieszkaniec Madagaskaru – tenerek, drapieżne ssaki z rodziny szopowatych – ostronosy, małe drapieżniki z obszarów pustynnych ale za to bardzo towarzyskie – surykatki, największe gryzonie wśród żyjących gryzoni w Afryce – jeżozwierze, miłe zwierzęta o odrobinę niemiłej sławie – skunksy oraz największy oraz najbardziej wytrwały z naszych egzotycznych gości – wielbłąd.

Wyjątkowa strefa terrarystyki i akwarystyki

Węże, żółwie, jaszczurki – to tylko część mieszkańców terrariów, których spotkacie na ZOOPARKU. Swoją obecność zapowiedziały m.in. pytony, węże boa, węże zbożowe, warany, agamy, kameleony, gekony, a nawet żaby rogate. Oprócz tego czeka na Was ponad 100 osobników tropikalnych pająków, w tym największy ptasznik na świecie – ptasznik goliat. Fani akwarystyki też znajdą coś dla siebie! Wśród atrakcji m.in. piękne dyskowce, zjawiskowe ryby z jeziora Tanganika i jeziora Malawi, ryby z Ameryki Południowej, a także kraby, krewetki słodkowodne, raki akwariowe i zwierzęta słonowodne.

Motyle dostępne na wyciągnięcie ręki

Motylarnia będzie oferować wyjątkowo atrakcyjne i bardzo kolorowe wspomnienia dla wszystkich odwiedzających, bez względu czy to duży, czy mały. Dzięki kolorowym egzotycznym motylom będziecie mogli choć przez chwilę poczuć się jak w prawdziwych tropikach.

Strefa ptaków

W strefie ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych spotkacie przedstawicieli ponad 50 ras. Swoje piórka dumnie prezentować będą m.in.: perliczki, zielononóżka, brodacz watermalski, gęś tuluska oraz kaczka ruańska. Eksplozja barw i melodyjne ptasie trele – tak w wielkim skrócie można opisać kanarki i papugi, w tym gadające, które będziecie mogli obejrzeć podczas ZOOPARKU w strefie ptaków egzotycznych.

Wystawa Królików Rasowych

Podczas ZOOPARKU odbędzie się Wystawa Królików Rasowych, którą organizuje Lubelski Związek Hodowców Królików. Ponad 400 różnych królików, 25 ras, różnych odmian barwnych, które przyjadą do nas z całej Polski oraz z Litwy, Łotwy i Słowacji. Będzie można obejrzeć tu króliki rasy Angorskiej – niezmiernie rzadko spotykanej w Polsce. Zwierzaki odznaczają się bardzo długim i delikatnym wełnistym włosiem. Hodowcy zaprezentują też jedne z najmniejszych królików na świecie – Karzełek Havana. Waga dorosłego osobnika tej rasy wynosi zaledwie 700 g-1,100 g. Króliki tej rasy są koloru czekoladowego więc już sama nazwa wskazuje, że wyglądają słodko. Będziecie mogli również zobaczyć króliki rasy Sallander, Gepard, Dalmatyńskie oraz największe z królików Barany Francuskie, Olbrzym Srokacz i Belgijskie Olbrzymy.

Zwierzaki domowe

Na wystawie pojawią się myszy, świnki morskie, chomiki, szynszyle. Nie zabraknie też niezwykle towarzyskich fretek. Pojawią się króliki miniaturowe oraz lotopałanki – jedne z nielicznych ssaków latających lotem ślizgowym.

Wystawa jeży i wyścig ślimaków

Po raz kolejny będziecie mogli obejrzeć jak wyglądają wyścigi jednych z najbardziej powolnych zwierzaków świata. Podczas Zooparku odbędzie się III edycja Wyścigu Ślimaków Ąfrykańskich. Nasi nietypowi zawodnicy będą rywalizować na dwumetrowym torze. Dlaczego te mięczaki są tak niesamowite? Ślimaki afrykańskie to największe lądowe ślimaki świata. Kolejną atrakcją, którą przygotuje nam Polski Związek na rzecz Zwierząt Egzotycznych i Domowych będzie Wystawa Pigmejskich Jeży Afrykańskich ‘’Igiełki’’.

Strefa dinozaurów

Takiej strefy na ZOOPARKU jeszcze nie było!!! Podczas wydarzenia będziecie mogli stanąć oko w oko z dziewięcioma ogromnymi dinozaurami. Wśród prezentowanych gadów będą m.in. mający aż 7,5 m długości Allozaur, kolczasty Kentrozaur, rogaty Avaceratops czy dwunożny Velociraptor. To niecodzienna okazja by zobaczyć na własne oczy jak wyglądały dinozaury.

Pokazy Psów Rasowych

Zapraszamy na pokazy psów rasowych organizowane wspólnie ze Związkiem Kynologicznym w Polsce oddział Lublin. Na wybiegu zaprezentuje się kilkadziesiąt psów różnych ras. Oprócz tego na ringu będzie można obejrzeć pokazy obiedence – królowej wśród dyscyplin sportowych dla psów polegającej na posłuszeństwie psa podczas wykonywania poleceń, pokazy agility – widowiskowy sport z psimi torami przeszkód. Dodatkowo będzie można wziąć udział w pokazie szkolenia psów obejmującym współpracę przewodnika i psa oraz uczestniczyć w warsztatach psiego fitnessu. Polecamy również posłuchać wykładu „Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko” o relacji dziecka z psem oraz zapoznać się z procedurą adopcyjną psa ze schroniska.

Zróbmy coś dobrego

ZOOPARK to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do tego, by zrobić coś naprawdę dobrego. Na wydarzeniu pojawią się zwierzęta z zaprzyjaźnionego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie oraz Fundacji Epicrates i Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Nie zabraknie również Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. Wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć zwierzaki finansowo i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji pupila. Wolontariusze będą udzielać porad prawnych z zakresu ochrony praw zwierząt, dobrostanu zwierząt różnych gatunków oraz opowiedzą o problematyce bezdomności psów i kotów.

Zajęcia edukacyjne i dmuchańce

ZOOPARK to świetna okazja do poznania różnych gatunków zwierząt, ich życia, zachowania oraz pielęgnacji. Dzieci będą mogły wziąć udział w kącikach plastycznych oraz spędzić czas w strefie animacji. Dodatkowo dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach, dowiedzieć się jakie prace gospodarcze wykonują leśnicy oraz wziąć udział w zagadkach i warsztatach drewnianych prowadzonych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie .
Nie małą atrakcją będzie wielka na ponad 400 m2 strefa dmuchańców oddana do dyspozycji dzieci, wyposażona w ogromny tor przeszkód ze zjeżdżalniami oraz basen suchy z kulkami.

Spotkania z hodowcami i prezentacja nowości

Spotkania z hodowcami i prezentacja nowości w branży zoologicznej to także element ZOOPARKU. Znajdziecie tu wszystkie artykuły i akcesoria dla Waszych pupili: smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, transportery, karmy.

 

 

Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK 2023:
Termin: 25 – 26 lutego 2023
Godziny otwarcia: sobota 10:00 – 18:00 / niedziela 9.00-17.00
Miejsce: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11
Więcej informacji na stronie: https://zoopark.targi.lublin.pl/pl
BILETY >>> https://bit.ly/ZooPark2023_bilety
Bilety w niższych cenach są dostępne tylko do 20 lutego do godz.23:59
PROGRAM WYDARZEŃ>>>https://bit.ly/ProgramZooPark_23

designed by know-line.pl