Teatr Bolszoj: Poskromienie złośnicy

Data dodania: 16 sierpień 2016

Multikino zaprasza na retransmisję z moskiewskiego Teatru Bolszoj baletu „Poskromienie złośnicy”. Pokaz odbędzie się w ramach serii letnich powtórek w wybranych kinach sieci Multikino 16 sierpnia 2016 o godzinie 18:00.

 

#1C

 

Dyrektor i główny choreograf Baletu Monte Carlo Jean-Christophe Maillot specjalnie dla baletu Teatru Bolszoj stworzył swoją taneczną wersję Szekspirowskiej komedii „Poskromienie złośnicy”. Bogaty mieszczanin Baptista ma dwie córki na wydaniu: miłą i dobrze wychowaną Biankę oraz pełną temperamentu złośnicę Katarzynę. Liczni wielbiciele chętnie wzięliby Biankę za żonę, ale ojciec stawia warunek – najpierw musi się znaleźć mąż dla Katarzyny. Tymczasem panna swoimi fochami potrafi zniechęcić każdego. Czy Petruchio z Werony poradzi sobie z nieznośną Kasią? Maillot przenosi historię miłości i walki o dominację w związku w nieokreślony czas, a dzięki uwspółcześnionym kostiumom podkreśla uniwersalną wymowę komedii Szekspira. Atutem spektaklu jest także zmieniająca się w okamgnieniu mobilna scenografia. To prawdziwa nowość w repertuarze Bolszoj. Premiera odbyła się w lipcu 2014 roku, a spektakl i jego wykonawców nagrodzono prestiżową Złotą Maską.

Po raz pierwszy w HD. Przedstawienie trwa około 2 godzin.

Poskromienie złośnicy zobaczymy w Multikinie 16 sierpnia o 18:00 w następujących kinach sieci: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

Dmitrij Szostakowicz (1906–1975) / Jean-Christophe Maillot

Poskromienie złośnicy

Balet w dwóch aktach (2014)

Premiera niniejszej inscenizacji na scenie Bolszoj: 4 lipca 2014

Przedstawienia zarejestrowano podczas transmisji na żywo 24 stycznia 2016.

 

Zajrzycie również do działu Konkursy. Czeka tam na Was niespodzianka 🙂

designed by net-line.pl