Teatralny Kwiecień w Centrum Kultury w Lublinie

Data dodania: 10 kwiecień 2015

W kwietniu, w ramach sceny teatralnej, chcielibyśmy opowiedzieć Wam cztery historie. Pierwszą kierujemy do młodzieży i ich rodziców. Choć autorka Marta Guśniowska w swoim "Ony" postanowiła użyć języka bajki, aby przysłonić trudną, często brutalną rzeczywistość wielu rodzin, odczytanie zawartych tu sensów nie sprawia najmniejszych problemów.
Kolejną historię postanowił opowiedzieć nam Lubelski Teatr Tańca. Jednak w swoim "hello kitty" nawiązującym do "Dziennika" Anne Frank nie chce po raz kolejny przytaczać jej ze szczegółami, znanymi wszystkim aż nadto, i z boleśnie wiadomym zakończeniem. Spektakl – pozornie łatwy do odczytania i zinterpretowania – stawia coraz to nowe pytania, m.in. jak zyskać wewnętrzną wolność, będąc tak bardzo, po wielokroć uwięzionym? Równie poruszającą historię pragnie opowiedzieć nam Łukasz Witt-Michałowski w swojej "Aporii". Wspomnienia świadków wydarzeń na Wołyniu w latach 40. XX wieku posłużyły do stworzenia autorskiej odmiany teatru dokumentalnego.
Aby usłyszeć czwartą opowieść, warto wybrać się do Czytelni Dramatu. W tym miesiącu poznamy efekt pracy nowego teatralnego trio: Szymona Bogacza, Julii Mark i Zuzanny Bućko. Ich "Dekalog od.nowa" zagłębia nas w świat bardzo subiektywnego odczytu zasad, które rządzą nami i otaczającą nas rzeczywistością. Po czytaniu odbędzie się spotkanie z autorem tekstu oraz realizatorami.
Zapraszamy.

#1R

Teatr Czytelni Dramatu – Onyaporia
reż. Daniel Adamczyk
12.04 / niedz. / godz. 19.00
13.04 / pon. / godz. 11.00

Lubelski Teatr Tańca – hello kitty
reż. Wojtek Kaproń
14.04 / wt. / godz. 19.00

Scena Prapremier InVitro – Aporia
reż. Łukasz Witt-Michałowski
16.04 / czw. / godz. 19.00

Czytelnia Dramatu: Szymon Bogacz – Dekalog od.nowa
reż. Julia Mark, dramaturgia: Zuzanna Bućko
28.04 / wt. / godz. 19.00

kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godz. przed spektaklem
tel. 81 466 61 40; e-mail: kasa@ck.lublin.pl

designed by net-line.pl