Terminy spacerów „Plan dla dzielnic” – 13 września (Felin) i 15 września (Węglin Południowy)

Data dodania: 08 wrzesień 2022
Terminy spacerów „Plan dla dzielnic” – 13 września (Felin) i 15 września (Węglin Południowy)

we wtorek (13 września) oraz czwartek (15 września) odbędą się kolejne spacery w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Tym razem przedstawiciele władz miasta i służb miejskich spotkają się z mieszkańcami Felina i Węglina Południowego.

 

„Plan dla Dzielnic” jest dla nas priorytetem i kluczowym elementem wdrażania nowej strategii rozwoju Lublina. Rozpoczęliśmy drugi etap projektu, wspólnie z mieszkańcami odwiedzamy w terenie najważniejsze dla poszczególnych części miasta miejsca. Liczę na to, że dzięki spacerom i przeprowadzonym rozmowom, uda nam się wypracować strategiczne kierunki rozwoju dla każdej z 27 dzielnic Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwszy z zaplanowanych spacerów odbędzie się w najbliższy wtorek (13 września) w dzielnicy Felin. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 przy ul. Doświadczalnej 50F. Na trasie opracowanej wspólnie z Radą Dzielnicy Felin, wyznaczonych jest kilka przystanków, dzięki czemu uczestnicy spotkania będą mieli możliwość omówienia potrzeb danego fragmentu przestrzeni miejskiej.

 

 

Natomiast spacer z mieszkańcami dzielnicy Węglin Południowy zaplanowano w czwartek (15 września) od godz. 17.00. Trasa rozpocznie się przy ul. Jantarowej 16 i również uwzględnia postoje w kilku punktach, które zostały wyznaczone we współpracy z Radą Dzielnicy. Wydarzenia mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem miasta. Mieszkańcy mogą dołączyć do spacerów na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych w załączonych harmonogramach.

Podczas spaceru istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej 5 dni przed spacerem, do godziny 14.00, pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

 

Przebieg spacerów przedstawiony jest na mapach:

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem były spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 11 spotkań dla 24 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta. Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. Do tej pory przeprowadzone zostały spacery w dzielnicy Tatary, Sławinek i Głusk.

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

designed by know-line.pl