Test Coopera Dla Wszystkich

Data dodania: 16 czerwiec 2016
18 czerwca (sobota) w godzinach 9:00-21:00 zapraszamy na Test Coopera, który odbędzie się na stadionie przy Gimnazjum nr 16 w Lublinie (ul. Poturzyńska 2).

Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, która pomoże Wam określić swoją formę!

Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut – nic więcej. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo.
Przyjdź i pobij swój dotychczasowy wynik.
Jeśli nie robiłeś tego wcześniej – nie zmarnuj szansy.

 

Na czym polega Test Coopera?

Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

 

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu?

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.
Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując.
Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

Udział w Teście jest bezpłatny.

Wszyscy, którzy wezmą udział w teście mogą liczyć na butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat.

Zachęcamy także do udziału w treningach organizowanych przez “Biegam Bo Lubię” oraz Boot Camp Polska.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://testcoopera.pl/lublin/

designed by net-line.pl