Tomaszów Lub: Grozili martwym bocianem

Data dodania: 05 lipiec 2011

Wczoraj tomaszowscy policjanci zatrzymali 3 młodych mężczyzn, którzy odpowiadać będą za groźby karalne kierowane pod adresem 19-letniego mieszkańca miasta. Podejrzani chcieli odzyskać 80 zł, które 19-latek pożyczył od jednego z nich. Intruzi mieli ze sobą martwego bociana, którego odnaleźli na drodze. By uwiarygodnić swoje groźby rzucili tuszę ptaka na maskę pojazdu i stwierdzili, że chłopak będzie wyglądał podobnie jeśli nie odda im kasy.

Wczoraj do dyżurnego KPP w Tomaszowie Lubelskim zadzwonił zdenerwowany mieszkaniec miasta z prośbą o interwencję. Z jego relacji wynikało, że kilkanaście minut wcześniej trzej młodzi mężczyźni grozili mu, aby zmusić go do oddania pieniędzy. Sprawcy mieli ze sobą martwego bociana, by uwiarygodnić swoje groźby rzucili tuszę ptaka na maskę pojazdu i stwierdzili, że on również będzie tak wyglądał, jeśli nie odda im kasy.

Sprawą zajęli się kryminalni z komendy, na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Policjanci ustalili sprawców, którymi okazali się trzej mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego w wieku od 20-21 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni na komendę.

Jak się okazało 19-latek pożyczył od jednego ze sprawców 80 zł. Wczoraj „pożyczkodawca” postanowił przypomnieć się dłużnikowi. Mężczyzna wybrał się do niego wraz ze swoimi kompanami. Jadąc drogą, w miejscowości Łasochy, zauważyli leżącego na poboczu drogi martwego bociana. Nie zastanawiając się długo zabrali go do opla i pojechali dalej. Po przybyciu na posesję 19 latka zażądali zwrotu gotówki, a później pokazali mu martwego ptaka oświadczając, że jeśli nie odda im pieniędzy to będzie wyglądał jak ten bocian.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty gróźb karalnych w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności jak również przywłaszczenia tuszy bocianiej. Młodym mężczyznom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

A.P./R.L.R.

designed by know-line.pl