Tomaszów Lub: Odpowiedzą za kradzież i zniszczenie mienia

Data dodania: 15 lipiec 2011

Wczoraj tomaszowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców uszkodzenia domku wypoczynkowego w jednym z ośrodków w Suścu. Łączne straty wyniosły 2, 5 tyś. złotych. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Tomaszowa Lub. w wieku 22 i 23 lat. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach rannych tomaszowscy policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednego z ośrodków wypoczynkowych w Suścu o zniszczeniu domku wypoczynkowego. Do zdarzenia doszło w nocy z 12/13 lipca. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznani mu mężczyźni rozpylili wewnątrz domku dwie gaśnice, poprzewracali sprzęty oraz zniszczyli altankę przed domkiem. Powstałe straty wycenił na kwotę 1000 złotych. Ponadto wandale z terenu ośrodka skradli rzeźbę drewnianą przedstawiającą chłopca, wykonaną z drewna lipowego, wartości 1500 złotych.
Tomaszowscy kryminalni wspólnie z dzielnicowymi z Suśca szybko ustalili i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Okazali się nimi mieszkańcy Tomaszowa. Dwóch z nich, 22 i 23-latek usłyszało już stosowne zarzuty. Policjanci ustalają, czy z tym zdarzeniem mają coś wspólnego jeszcze inne osoby. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

I.S./R.L.R.

designed by know-line.pl