Tomaszów Lub.: Ukradły kosztowności sprawdzając wodę

Data dodania: 25 listopad 2011

Tomaszowscy policjanci poszukują dwóch kobiet, które wczoraj około godziny 13.00 okradły 81-letnią mieszkankę Tomaszowa Lubelskiego. Złodziejki weszły do jej mieszkania pod pretekstem awarii w instalacji wodno-kanalizacyjnej. Po ich wyjściu kobieta stwierdziła brak pieniędzy w kwocie 7400 złotych oraz złotej biżuterii wartości ok. 350 złotych.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13.00 w Tomaszowie Lubelskim. Do mieszkania 81-letniej tomaszowianki przyszły dwie kobiety twierdząc, że pomieszczenia pod jej mieszkaniem zalewa woda. Wspólnie z 81-latką zaczęły chodzić po mieszkaniu, zaglądać w różne miejsca, otwierać szafki w poszukiwaniu rzekomego przecieku. Robiły przy tym dużo zamieszania. Po kilku minutach opuściły mieszkanie zdezorientowanej staruszki. Po ich wyjściu kobieta stwierdziła brak pieniędzy w kwocie 7400 złotych oraz złotej biżuterii. O tym fakcie powiadomiła Policję.
Policjanci poszukują dwóch kobiet w wieku około 30 lat, jedna 165-170 cm wzrostu, szczupła, druga niższa, tęgiej budowy ciała. Obie miały ciemną karnację, rozmawiając pomiędzy sobą posługiwały się obcym językiem.
Apelujemy do wszystkich, zwłaszcza do starszych osób, o czujność i rozwagę w kontaktach z obcymi. Zanim wpuścimy nieznajomego do mieszkania zażądajmy okazania legitymacji potwierdzającej, że jest on przedstawicielem służby, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości powiadamiajmy o tym natychmiast policję.

I.S./AA

designed by net-line.pl