Tomaszów Lub.: Ustaleni cmentarni chuligani

Data dodania: 24 kwiecień 2012

Policjanci z Tyszowiec ustalili personalia sprawców uszkodzenia marmurowego grobowca na cmentarzu parafialnym w Tyszowcach. Okazali się nimi dwaj 16-latkowie i ich dwaj 17-letni koledzy. Chuligani rzucając zniczami i innymi przedmiotami porysowali powierzchnie płyt nagrobnych oraz flakonu na kwiaty. Straty wynoszą 800 złotych. Winowajcy odpowiedzą za uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na cmentarzu w Tyszowcach. 25-latka z gminy Tyszowce zawiadomiła o uszkodzeniu grobowca przez nieznanych sprawców. Marmurowe płyty nagrobne i flakon na kwiaty zostały porysowane rzucanymi w pomnik przedmiotami. Pokrzywdzona wyceniła straty na osiemset złotych.
Pracujący nad sprawą funkcjonariusze z Tyszowiec szybko ustalili czterech sprawców. Okazali się nimi dwaj 16-latkowie i ich dwaj 17-letni koledzy. Trzech młodzieńców to mieszkańcy Tyszowiec, natomiast czwarty pochodzi z gminy Tomaszów Lub.
Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny, natomiast siedemnastolatkowie odpowiedzą przed sądem jak dorośli. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.
J.R.

designed by know-line.pl