Tomaszów Lub.: Wpadli z kontrabandą

Data dodania: 14 czerwiec 2012

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie podczas wspólnych działań z Urzędem Celnym ujawnili i zabezpieczyli ponad 2700 paczek papierosów i prawie 33 litry alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Część nielegalnych towarów została ujawniona w jednej z komórek przy ul. 1-go Maja, kolejne na targowisku. Właściciel kontrabandy, 46-letni obywatel Armenii wpadł, gdy próbował wynieść z pomieszczenia część towaru. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili wczoraj wspólne działania z Urzędem Celnym. Funkcjonariusze na ul. 1-go Maja zauważyli mężczyznę, który podszedł do jednej ze stojących tam komórek, a następnie wyciągał z niej kartonowe pudełka z papierosami. Policjanci wylegitymowali osobę, którą okazał się 46-letni obywatel Armenii. Podczas przeszukania pomieszczenia, funkcjonariusze ujawnili ponad 2,7 tys. paczek papierosów różnych marek oraz kilkanaście butelek ze spirytusem o łącznej zawartości prawie 37 litrów. Wszystkie ujawnione papierosy i alkohol nie posiadały znaków skarbowych polskiej akcyzy.

Jak się okazało, nie była to jedyna kontrabanda należąca do 46-latka. Mundurowi na jego straganie ujawnili kolejne prawie 200 paczek nielegalnych papierosów. Cały towar został zabezpieczony a mężczyzna zatrzymany. Łączna kwota uszczuplenia akcyzy na Skarb Państwa została oszacowana na ponad 36 tys. złotych. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
AA

designed by know-line.pl