Tomaszów Lub.: Zatrzymani za kradzież paliwa

Data dodania: 11 październik 2011

Policjanci z Lubyczy Królewskiej zatrzymali sprawców trzech włamań do ciągników rolniczych i kradzieży oleju napędowego. Łącznie łupem sprawców padło ponad 700 litrów paliwa. Pokrzywdzeni ocenili straty na kwotę 3700 złotych. Został również ustalony paser, który kupował kradzione paliwo. Mężczyznom zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Przed kilkoma dniami policjanci z Lubyczy Królewskiej zostali powiadomieni o włamaniu do ciągników rolniczych i kradzieży oleju napędowego. Jak wstępnie ustalono, nieznani sprawcy włamali się do zbiorników paliwowych czterech ciągników rolniczych zaparkowanych na terenie jednej z firm w Żurawcach Osadzie i skradli 350 litrów oleju napędowego. Wstępna wartość strat to kwota około 1800 złotych.
Policjanci z posterunku w Lubyczy Królewskiej jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 23-lat. W chwili zatrzymania mężczyźni byli pijani, a jeden z nich kierował quadem. Policyjne ustalenia okazały się trafne.
Okazało się także, że mężczyźni wspólnie z trzema innymi kompanami dokonali jeszcze dwóch podobnych przestępstw, do jakich doszło we wrześniu na terenie gm. Lubycza Królewska. Złodzieje włamywali się do pomieszczeń, w których zaparkowane były ciągniki rolnicze i ze zbiorników kradli olej napędowy. Łącznie łupem złodziei padło ponad 700 litrów oleju napędowego o wartości około 3700 złotych. Zatrzymany został także mężczyzna, który kupował od włamywaczy skradzione paliwo. Zatrzymani to mieszkańcy gm. Lubycza Królewska i Ulhówek w wieku od 22 do 25 lat. Mundurowi odzyskali też część skradzionego paliwa.
Zatrzymanym zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

designed by know-line.pl