Tomaszów Lubelski: Motocykl z kontarbandą

Data dodania: 29 lipiec 2011

Wczoraj policjanci z Lubyczy Królewskiej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Zamościu zatrzymali u 25-latka. Mężczyzna przewoził motocyklem prawie 650 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 5 tyś. złotych. Sprawcy grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych papierosów.

Wczoraj policjanci z Lubyczy Królewskiej podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Zamościu w miejscowości Potoki na krajowej 17 zatrzymali do kontroli drogowej motocykl m-ki Kawasaki. Według posiadanych przez policjantów informacji tym motocyklem miały być przewożone papierosy z przemytu. Mundurowi nie mylili się, w bagażu umocowanym na zbiorniku paliwowym oraz w plecaku motocyklisty znaleźli prawie 650 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Motocyklistą okazał się 25-letni mieszkaniec gm. Lubycza Królewska. To była już druga wpadka 25-latka w krótkim czasie. W ubiegły piątek również policjanci z Lubyczy Król. zatrzymali prawie 1400 paczek papierosów należących do tego mężczyzny. Wtedy papierosy ukryte były w samochodzie.
Wartość rynkowa zabezpieczonej wczoraj kontrabandy to ponad 5 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzut. Grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonych papierosów.

I.S./AF

designed by know-line.pl