Tomaszów Lubelski: Odpowie za oszustwo "na wnuczka"

Data dodania: 11 czerwiec 2015

[b]Dzięki szybkiej reakcji policjantów i podejrzliwości zięcia 82-letniej mieszkanki Tomaszowa policjanci zatrzymali oszusta. To 22 letni mieszkaniec gm. Miączyn. Mężczyzna został zatrzymany podczas próby odebrania 25 tys. zł. które miały być rzekomo przekazane synowi 82 latki. Dzisiaj z zatrzymanym wykonywane będą czynności procesowe. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Tomaszowie Lubelskim.[/b]

Wczoraj rano 82-letnia mieszkanka Tomaszowa otrzymała telefon. Dzwonił mężczyzna, który przestawił się jako jej syn i powiedział, że został zatrzymany za spowodowanie wypadku. Dodał, że musi zapłacić 25 tys. zł. by mógł opuścić areszt. Kobieta wierząc, że dzwoni syn udała się do banku aby wypłacić pieniądze. Ponieważ nie miała całej kwoty zadzwoniła do zięcia z prośbą by pożyczył jej część gotówki. W tym wypadku nie doszło do oszustwa dzięki trzeźwości umysłu mężczyzny, który powiadomił dyżurnego komendy.

Policjanci na gorącym uczynku w mieszkaniu 82 letniej kobiety zatrzymali oszusta, 22-latka z gm. Miączyna. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się jeszcze do trzech tego typu zdarzeń, które miały miejsce na terenie województwa lubelskiego. Policja będzie wnioskować o areszt dla oszusta, któremu grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności.

A.G.

designed by net-line.pl