Tomaszów Lubelski: Tydzień Honorowych Dawców Krwi.

Data dodania: 30 listopad 2011

Ostatni tydzień listopada tradycyjnie jest obchodzony jako Tydzień Honorowych Dawców Krwi. Wczoraj w Tomaszowie Lub. z tej okazji, już po raz 7 odbyło się spotkanie Honorowych Dawców Krwi, na którym zostały wręczone okolicznościowe medale, podziękowania oraz odznaki. Wśród wyróżnionych znalazł się funkcjonariusz tomaszowskiej komendy policji, sierż. szt. Szymon Głazowski. Została mu nadana przez Kapitułę Polskiego Czerwonego Krzyża Odznaka Honorowa PCK IV stopnia oraz Odznaka „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I stopnia.

Od ponad dwóch lat w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. W chwili obecnej liczy ponad 25 członków, jednak liczba policjantów deklarujących chęć honorowego oddawania krwi stale rośnie.
Tomaszowscy policjanci w przeszłości wielokrotnie oddawali honorowo krew i nie są obojętni na wszelkie apele z prośbą o oddanie krwi dla osób potrzebujących. Wśród członków klubu są tacy, którzy regularnie oddają honorowo krew, inni robią to spontanicznie, odpowiadając na apele o pomoc lub przy okazji różnych akcji.
W bieżącym roku, członkowie naszego klubu oddali w sumie ponad 25 litrów krwi. Odznaczony wczoraj, sierż. szt. Szymon Głazowski jest Prezesem Klubu HDK przy KPP w Tomaszowie Lubelskim. Idea honorowego krwiodawstwa należy do tych, które powinno się propagować jak najszerzej. Nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia.

A.P.

designed by net-line.pl