"Tosca" w Lublinie – 13.06.2011 godz. 20.00

Data dodania: 13 czerwiec 2011

"Viva Europa" – opera na żywo dla Lublina
26-05-2011
Lublin włączył się w projekt „Viva Europa, opera na żywo dla miast europejskich”. Dzięki temu lublinianie będą mogli zobaczyć "Toskę” Giacomo Pucciniego, transmitowaną na żywo z Walencji (Hiszpania). Realizacja dzieła odbędzie się 13 czerwca na placu Po Farze. Wstęp wolny.

Spektakl rozpocznie się o godz. 20.00. W obsadzie wystąpią m.in.: Oksana Dyka, Jorge de León oraz Bryn Terfel. Orkiestrę (Orquestra de la Comunitat Valenciana) poprowadzi Zubin Mehta.

Viva Europa to inicjatywa kulturalna odbywająca się trzeci rok z rzędu w obrębie UE promująca tzw. lata europejskie. W tym roku ustalono, że będzie to Europejski Rok Wolontariatu. Projekt polega na symultanicznej transmisji na żywo opery wystawianej w Palau de les Arts Reina Sofia
w Walencji (Hiszpania) i może objąć wszystkie miasta, które przystąpią do tego przedsięwzięcia. Do tej pory wystawiono m.in. „Walkirię” Ryszarda Wagnera oraz „Carmen” Georga Bizeta.

Poprzednie edycje projektu miały miejsce z udziałem takich miast jak np.: Gdańsk, Aarhus, Segovia, Frankfurt, czy Wrocław. Były to transmisje w otwartej przestrzeni. Inne miasta tj.: Pampeluna, Ryga czy Eindhoven organizowały transmisje w salach teatralnych, a także kinowych.

designed by know-line.pl