Touch of Ireland

Data dodania: 03 marzec 2011

„Touch of Ireland” w Lublinie
25 marca o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbędzie się lubelska premiera widowiska muzyczno-tanecznego „Touch of Ireland” z udziałem zespołów Carrantuohill i Reelandia. Spektakl poprzedzi koncert grupy Circle of Bards z Lublina, która wystąpi jako gość specjalny.
Wydarzenie to w sumie ponad 2 godziny połączenia muzyki i tańca. Pierwszą część koncertu wypełni lubelska grupa Circle of Bards, która zagra repertuar oparty na kompozycjach z debiutanckiego albumu „Tales” wydanego w maju ubiegłego roku przez Electrum Production oraz zaprezentuje całkiem nowe utwory, przygotowywane z myślą o drugiej płycie.
W części drugiej na scenie pojawi się zespół Carratuohill oraz grupa taneczna Reelandia
z widowiskiem „Touch of Ireland”, będącym kompilacją utworów muzycznych i choreografii tanecznych osadzonych w irlandzkiej tradycji. Zaprezentują spektakl niezwykle rozbudowany pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium, który gościł już blisko 100 razy na najbardziej prestiżowych scenach w kraju i za granicą. Repertuar widowiska dobrano tak, aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`capella.
Charakterystyczną cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej „na żywo”.
Na świecie funkcjonuje kilka widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione „żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska, sprawia że jest ono bardziej „autentyczne”; z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że Carrantuohill to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt
z publicznością – skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

Bilety w sprzedaży
w Kasie Agencji N’n’N w Filharmonii Lubelskiej
oraz Sklepie muzycznym 1 „Na Księżycu” przy ul. Okopowej 5.

Dodatkowych informacji udziela:
Edyta Migałka
Management Circle of Bards
info@circleofards.pl
gsm +48 501 432 924

designed by know-line.pl