TR WARSZAWA „Jackson Pollesch”

Data dodania: 31 sierpień 2011

Festiwal „Konfrontacje Teatralne” zaprasza na spektakl

01.10.2011 / TR WARSZAWA „Jackson Pollesch”

PREMIERA 17 WRZEŚNIA
reżyseria.: René Pollesch
scenografia i światło: Chasper Bertschinger
kostiumy: Svenja Gassen
obsada: Roma Gąsiorowska, Aleksandra Konieczna, Agnieszka Podsiadlik, Jan Dravnel, Rafał Maćkowiak, Tomasz Tyndyk

PIERWSZE SPEKTAKLE PO PREMIERZE !!!

Spektakl i twórcy:

René Pollesch należy do czołówki reżyserów europejskich. Jego teatr uznawany jest za rewolucyjny, a przedstawienia zawsze imponują ilością wątków, poruszanych problemów czy odwołań. Tak też dzieje się w jego najnowszym spektaklu „Jackson Pollesch”, w którym próbuje się zmierzyć z tematem kreatywności – przedmiotem największych współczesnych wymagań i oczekiwań społecznych. Czerpiąc zarówno z popkultury jak i sztuki wysokiej, zderzając ze sobą to, co banalne z wyrafinowanym, a bylejakość z profesjonalizmem, obnaża mechanizmy systemu kapitalistycznego, które obezwładniają naszą wolę. Na scenie prezentuje rzeczywistość z wielu perspektyw jednocześnie, pełną nieprzewidywalności i otwartości na przypadek.

René Pollesch znany jest także z dużych wyzwań, jakie stawia swoim aktorom – to od nich zależy ostateczny kształt i sens poszczególnych scen, które zmieniają się do ostatnich chwil przed premierą.

Obsada:

ROMA GĄSIOROWSKA
Od 2005 roku w zespole TR Warszawa. Znana z ról filmowych „Pogoda na jutro” Jerzego Stuhra i „ Wojna polsko – ruska” Xawerego Żuławskiego (2009). Grała także w serialu „Londyńczycy”.
Role w TR Warszawa m.in. „Disco Pigs”, reż. Krzysztof Jaworski, „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, reż. Przemysław Wojcieszek, „Giovanni”, reż. Grzegorz Jarzyna, „Między nami dobrze jest”, reż. Grzegorz Jarzyna.

ALEKSANDRA KONIECZNA
Od 2000 roku w zespole TR Warszawa. Współpracowała m.in. z Piotrem Cieplakiem, Krystianem Lupą i Grzegorzem Jarzyną. Grała w wielu spektaklach Teatru Telewizji oraz w filmach m.in. „Korowód” Jerzego Stuhra. Zadebiutowała jako reżyser spektaklem „Tlen” Iwana Wyrypajewa biorąc udział w projekcie Teren Warszawa.

Role w TR Warszawa m.in.: „Zaryzykuj wszystko”, reż. Grzegorz Jarzyna, „Ragazzo dell’Europa”, reż. René Pollesch, „T.E.O.R.E.M.A.T.”, reż. Grzegorz Jarzyna.
AGNIESZKA PODSIADLIK
Od 2003 roku w TR Warszawa. Grała w Teatrze Telewizji, m.in. w „Ślubach panieńskich” Krystyny Jandy i „Ince 1946” Wojciecha Tomczyka. Wystąpiła w dwóch filmach Doroty Kędzierzawskiej „Jestem” i „Pora umierać”.

Role w TR Warszawa m.in.: „Zaryzykuj wszystko”, reż. Grzegorz Jarzyna, „Tlen”, reż. Aleksandra Konieczna, „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, reż. Przemysław Wojcieszek, „Między nami dobrze jest”, reż. Grzegorz Jarzyna.
JAN DRAVNEL
Od 2005 roku w zespole TR Warszawa. Wystąpił w kilku spektaklach Teatru Telewizji, m.in. w „Od dziś będziemy dobrzy” Pawła Sali i w „Skazie” Marcina Wrony, a także w filmach „Rozdroże Cafe” Leszka Wosiewicza i w „Odzie do radości” Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy i Macieja Migasa.
Role w TR Warszawa m.in.: „Zaryzykuj wszystko”, reż. Grzegorz Jarzyna, „Tlen”, reż. Aleksandra Konieczna, „Giovanni”, reż. Grzegorz Jarzyna, „T.E.O.R.E.M.A.T.”, reż. Grzegorz Jarzyna.

RAFAŁ MAĆKOWIAK
W zespole TR Warszawa od 2002 roku. Często grywa w spektaklach Teatru Telewizji, jest również popularnym aktorem filmowym. Wystąpił m.in. w: „Głośniej od bomb” i „W dół kolorowym wzgórzem” Przemysława Wojcieszka, „ Senność” Magdaleny Piekorz i „33 sceny z życia” Małgorzaty Szumowskiej.
Role w TR Warszawa m.in.: „4.48 Psychosis”, reż. Grzegorz Jarzyna, „Disco Pigs”, reż. Krzysztof Jaworski, „Cokolwiek się zdarzy, kocham Cię”, reż. Przemysław Wojcieszek, „Anioły w Ameryce”, reż. Krzysztof Warlikowski.

TOMASZ TYNDYK
od 2005 roku w zespole TR Warszawa. Występuje często w realizacjach dramaturgii współczesnej, m.in. nurtu nowego brutalizmu. Zagrał w takich spektaklach jak „Shopping and Fucking” Marka Ravenhilla i „Oczyszczeni” Sarah Kane Krzysztofa Warlikowskiego. Zagrał w filmie Piotra Łazarkiewicza „0_1_0” i „Świnkach” Roberta Glińskiego.
Role w TR Warszawa m.in.: „Dybuk”, reż. Krzysztof Warlikowski, „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, reż. Przemysław Wojcieszek, „Anioły w Ameryce”, reż. Krzysztof Warlikowski, „Ragazzo dell’Europa”, reż. Rene Pollesch.

SPEKTAKL W TR WARSZAWA

1.10.2011 sobota

wyjazd o godzinie 14.00 / Plac Zamkowy, Lublin

spektakl o godzinie 19.00 / TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8

czas trwania spektaklu: 90 min.

powrót do Lublina bezpośrednio po spektaklu

cena biletu 80,00 zł.

organizator zapewnia transport na trasie Lublin – Warszawa – Lublin

Bilety: do nabycia w Kasie CK, ul. Narutowicza 32

Rezerwacja telefoniczna: 81 536 03 21

Rezerwacja biletu ważna do dnia 22 września, po tym terminie nie wykupione rezerwacje wracają do regularnej sprzedaży.

Informacje:

Biuro Festiwalu „Konfrontacje Teatralne”
tel. 81 536 03 18 / 20.

designed by know-line.pl