Trekking w Himalajach bez tajemnic

Data dodania: 01 luty 2019

zapraszamy na spotkanie "Trekking w Himalajach bez tajemnic", które odbędzie się jutro, 1 lutego 2019 r., o godz. 18:00 w Małej Sali Widowiskowej ACK „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16). O swoich wędrówkach opowiedzą Dariusz Wierzbicki – pracownik Centrum Kultury Fizycznej UMCS oraz gość specjalny – Magda Jończyk. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną nacieszyć oko obrazami górskich przestrzeni oraz marzą o wyjeździe w Himalaje Nepalu.

Zaproszeni goście odpowiedzą na wiele pytań, które zadają sobie osoby wyruszające do Nepalu po raz pierwszy. Jak duży plecak zabrać na trekking i czy do jego niesienia trzeba zatrudnić tragarza? Czy w górach będzie bardzo zimno i jakich butów potrzebuję, żeby przejść je bez kontuzji? A przede wszystkim – jak przygotować się kondycyjnie do wędrówki po tak wysokich górach? I jeszcze: czy „tam” będzie prąd, zasięg, Internet i prysznic oraz co będziemy jeść, przebywając tak daleko od cywilizacji?

Dariusz Wierzbicki – "Na przełomie października i listopada ub. roku miałem możliwość przeżyć 13 dni niezwykłego marszu wśród koni i jaków, kursujących w obu kierunkach tragarzy, szerpańskich wiosek, buddyjskich stup i klasztorów, po mostach linowych, wzdłuż doliny rzeki Dudh Koshi, aż do wioski Gokyo i położonego obok szczytu Gokyo Ri (wys. 5357 m n.p.m.), skąd rozpościera się wspaniały widok na masywy Everestu i Lhotse".

Magda Jończyk – od 2010 r. wędruje po Himalajach, Tybecie, Sikkimie, Karakorum, Górach Skalistych Kanady, Dolomitach, Kaukazie, a przed miesiącem wróciła z… 17. wyprawy do Nepalu. Magda zabiera w Himalaje kameralne grupy trekkingowe, które prowadzi nie tylko po popularnych trasach, zaś sama zapuszcza się wyżej – ostatnio stanęła m.in. na szczytach Island Peak (6168 m n.p.m.) i Lobuche East (6145 m n.p.m.). Wraca tak często w góry, bo kocha ich niedostępność, przestrzenie, prostotę życia i serdeczność tamtejszych ludzi. Ich piękno uwiecznia na zdjęciach – za fotoreportaż z Kaszgaru (Sinciang, Chiny) otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym HumanDOC Świat Różnorodnych Szerokości.

Wstęp na wydarzenie jest wolny – liczba miejsc ograniczona.

designed by know-line.pl