Trwa konkurs „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”

Data dodania: 13 luty 2024
Trwa konkurs „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”

Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży z lubelskich szkół podstawowych na projekt płóciennej ECO torby. Szkoły mogą składać prace plastyczne swoich uczniów do 11 marca. Konkurs ma zwrócić uwagę na problem wytwarzania ogromnej ilości odpadów z tworzyw sztucznych.

Wpływają już pierwsze projekty w naszym edukacyjnym konkursie, co nas bardzo cieszy, gdyż plastikowe odpady to jeden z najpoważniejszych problemów cywilizacyjnych. Każdego roku na świecie zużywa się około 60 milionów ton jednorazowych reklamówek. Jedna torebka produkowana jest w krócej niż sekundę, a czas jej rozkładu to nawet 400 lat. Dlatego zachęcamy mieszkanki i mieszkańców Lublina do wprowadzania ekologicznych nawyków zakupowych do swojego codziennego życia, które przyczynią się do zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów. Osiągniemy to między innymi, rezygnując z foliowych reklamówek, używając wielorazowych toreb na zakupy, kupując produkty w ekologicznych opakowaniach i pochodzących z recyklingu, a także ograniczając zakupy i prawidłowo segregując odpady – mówi Katarzyna Madoń-Kremeś, Zastępczyni Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Organizowany przez Miasto Lublin konkurs „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam” adresowany jest do uczniów szkół na terenie miasta Lublin i ma zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na problem plastikowych odpadów. Przy projektowaniu nadruku, należy wziąć pod uwagę, że zostanie on przeniesiony na ekologiczną płócienną torbę. Praca powinna być wykonana indywidualnie, w formacie A4, techniką płaską – rysunek, bez użycia sypkich materiałów. Może zawierać hasło do 5 słów zachęcające do rezygnacji z używania opakowań foliowych.

Projekty plastyczne należy wysłać na adres: Wydział Ochrony Środowiska, Urząd Miasta Lublin, ul. Zana 38, 20-601 Lublin, z dopiskiem: „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam” lub dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie do pokoju nr 117 (sekretariat Wydziału), do 11 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00  Zwycięska praca zostanie nadrukowana na torbach płóciennych, które będą udostępniane mieszkankom i mieszkańcom podczas ekologicznych wydarzeń organizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska. Laureat, poza upominkiem i dyplomem, otrzyma komplet toreb swojego projektu dla siebie i uczniów swojej klasy.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie srodowisko.lublin.eu.

designed by know-line.pl