Trwa nabór zgłoszeń do udziału w akcji „Miejsce przyjazne zwierzętom”

Data dodania: 03 luty 2023
Trwa nabór zgłoszeń do udziału w akcji „Miejsce przyjazne zwierzętom”

Lubelskie lokale gastronomiczne, handlowe czy kulturalne nadal mogą zgłaszać się do udziału w akcji „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Nabór zgłoszeń potrwa do końca lutego.

Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich lubelskich przedsiębiorców, którzy chcą zaprosić do swoich lokalów mieszkańców i mieszkanki wraz ze swoimi zwierzętami. Chodzi także o te miejsca, w których już teraz właściciele czworonogów mogą odwiedzać ze swoimi pupilami. Wszystkie zgłoszone lokale zostaną oznaczone tabliczką „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Dzięki temu właściciele psów i kotów będą mieli jasny sygnał, że w danym sklepie czy restauracji zwierzaki są mile widziane – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Akcja „Miejsce przyjazne zwierzętom” ma na celu stworzenie w Lublinie sieci miejsc, do których właściciele czworonogów będą mogli wybrać się wraz ze swoimi zwierzakami. Do udziału w akcji mogą zgłaszać się funkcjonujące na terenie Lublina sklepy, restauracje, lokale rozrywkowe, biblioteki, domy kultury, obiekty sportowe, oraz inne miejsca, które umożliwiają lub chcą umożliwić opiekunom zwierząt przebywanie w nich wraz z pupilami. Każdy zgłoszony obiekt otrzyma tabliczkę lub naklejkę z informacją „Zwierzaki mile widziane”.

 

Zgłoszenia należy kierować na adres komunalna@lublin.eu wpisując jako temat wiadomości „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Termin ich nadsyłania mija 28 lutego br. Dotychczas zgłosiło się 20 podmiotów w tym m.in. 8 restauracji, 6 sklepów i 2 domy kultury.

designed by know-line.pl