Trwają zapisy na „Największą 18-stkę w mieście!”

Data dodania: 21 maj 2024

w tym roku mija osiemnaście lat od pierwszego posiedzenia Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, która jest jedną ze starszych w Polsce – pierwsza jej kadencja obradowała w latach 2006-2007. W związku z jubileuszem, radne i radni obecnej XVIII kadencji MRM zapraszają na specjalne urodzinowe wydarzenie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to dobra szkoła liderów społecznych i lekcja współodpowiedzialności za wspólne dobro. W Lublinie przez osiemnaście kadencji wzięły w nich udział całe pokolenia młodzieży. Wydarzenie przygotowywane przez obecnych radnych to znakomity pomysł na spotkanie z ich starszymi kolegami, którzy być może zechcą podzielić się swoimi wspomnieniami i wrażeniami z pierwszych sesji oraz przypomną tematy, którymi zajmowali się zasiadając w sali sesyjnej. Liczymy także na udział dyrektorów, nauczycieli, opiekunów samorządów i wszystkich osób, które przez osiemnaście lat współpracowały z młodzieżą. Zapraszamy do wspólnego świętowania – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.


Wydarzenie „Jak nie my to kto – Największa 18-tka w mieście! Backstage Młodzieżowej Rady Miasta Lublin” odbędzie się w poniedziałek (27 maja) w godzinach 12.00-16.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2. Na jubileusz organizatorzy zapraszają radnych wszystkich poprzednich kadencji, przedstawicieli samorządów uczniowskich oraz osoby z nimi związane – nauczycieli i dyrektorów szkół ponadpodstawowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych. W związku z tym, że liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Świętowanie osiemnastu kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań i przybliżenia młodzieży na czym polega oraz jak wygląda praca w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin. W ten sposób radne i radni pokażą jak angażować się w działalność społeczną w Lublinie i wykorzystać potencjał oraz możliwości Młodzieżowych Rad. Elementem obchodów będzie także wręczenie Nagród MRM oraz panel „Różne pokolenia – jeden cel” z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Lublin ubiegłych kadencji. W panelu „Pamiętniki MRM’ów” wezmą udział także radni z zaprzyjaźnionych młodzieżowych rad miasta. W programie przewidziano także występ Chóru Copernicus, improwizację artystyczną Poławiaczy Pereł, koncert Wojtka Cugowskiego oraz inne niespodzianki muzyczne.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to grupa młodzieży reprezentująca mieszkanki i mieszkańców miasta będących uczniami szkół ponadpodstawowych z terenu Miasta Lublin, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin odbyła się w dniu 17 października 2006 roku. Radni I kadencji, których było 67 ustanowili w 2007 roku Nagrodę dla osób zasłużonych dla dzieci i młodzieży Lublina. Najliczniejszą kadencją była X (2015-2016) – mandat objęło wówczas 72 radnych. Młodzieżowa Rada Miasta obecnej XVIII kadencji (2023-2024) składa się z 39 przedstawicieli i ma charakter przede wszystkim opiniotwórczo-doradczy. Reprezentuje interesy lubelskiej młodzieży wobec władz miasta oraz wspiera rozwój i aktywność młodych ludzi. Więcej informacji na temat działalności Młodzieżowej Rady Miasta Lublin znajduje się w zakładce Dzieci i Młodzież na stronie Lublin.eu.

 

Organizatorami przedsięwzięcia „Jak nie my to kto – Największa 18-tka w mieście! Backstage Młodzieżowej Rady Miasta Lublin” są Młodzieżowa Rada Miasta Lublin i Stowarzyszenie Aktywny Dialog. Zadanie współfinansowane jest w ramach zadania publicznego Aktywni Młodzi” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

designed by know-line.pl