Trzecia edycja trasy koncertowej „Spragnieni Lata”

Data dodania: 15 wrzesień 2015

[b]„Spragnieni Lata” muzycy wyruszyli w najbardziej orzeźwiającą trasę koncertową w Polsce. Trzecia edycja muzycznego projektu wystartowała w czerwcu koncertem w Warszawie. Do grona artystów zaproszonych przez Tymona Tymańskiego i markę Cydr Lubelski dołączyli Skubas, Julia Marcell i Xxanaxx. Za nami już sześć niezwykłych, energetyzujących koncertów. Teraz czas na finał w Lublinie, gdzie gościnnie wystąpią również L.U.C, Natalia Przybysz oraz Tymon Tymański.[/b]

[b]Spragnieni Lata muzycy uczczą finał trzeciej edycji trasy podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Koncert odbędzie się w sobotę 19.09 na Starym Mieście – Plac przy teatrze H.Ch. Andersena. Start przewidziano na godz. 17:00. Wstęp wolny! [/b]

Znakomici wykonawcy będą promować swoje ostatnie krążki i największe przeboje. Melancholijne ballady Skubasa stopią się z bluesowym wokalem Natalii Przybysz, eteryczny głos Klaudii Szafrańskiej popłynie w eter w towarzystwie mocnych tanecznych brzmień Michała Wasilewskiego. A wszystko to na świeżym powietrzu.

Powiew świeżości – tak najprościej można scharakteryzować obecną odsłonę „Spragnionych Lata”.
I to nie tylko dlatego, że fani popularnej trasy koncertowej mogą liczyć na orzeźwienie w postaci mocno schłodzonego Cydru Lubelskiego, ale przede wszystkim dlatego, że na scenie zobaczymy fantastycznych polskich wokalistów, którzy swoją popularność zawdzięczają oryginalności i autentyczności. Nad warstwą muzyczną wydarzenia czuwa Tymon Tymański, Dyrektor Artystyczny „Spragnionych Lata”.

– [i]Artyści, którzy w tej edycji dołączają do naszej rodziny to muzycy niezwykle niezależni, za wszelką cenę broniący swojej scenicznej tożsamości. Dlatego są tak prawdziwi w swoim przekazie i mają tak duży emocjonalny odzew publiki. Założeniem „Spragnionych” jest prezentowanie artystycznych osobowości, które zmieniają scenę muzyczną, konsekwentnie wnosząc do niej coś nowego. A ponieważ trasa się rozwija i nabiera rozmachu, postanowiliśmy zapewnić jeszcze więcej emocji, zapraszając tym razem aż trzech artystów[/i] – mówił przed startem trasy Tymon Tymański, Dyrektor Artystyczny trasy „Spragnieni Lata”.

Zgodnie z ideą trasy zainicjowanej przez Cydr Lubelski pozostajemy w kręgu muzycznych duetów. Przypomnijmy, w poprzednich edycjach energetyczne i orzeźwiające koncerty zagrali Natalia Przybysz z Tymonem Tymańskim oraz Marika i L.U.C. Konwencja łączenia muzycznych stylów
i scenicznych charakterów sprawdziła się od pierwszego koncertu.

– [i]„Spragnieni Lata” to najbardziej inspirująca impreza, z jaką miałem do czynienia. Muzycy nakręcają się nawzajem, dają sobie kopa, rywalizują, ale jednocześnie motywują. To jest niesamowicie pozytywne, energetyzujące uczucie i publiczność to czuje! Dlatego cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tej trasie jako wykonawca, a od tego roku spełniam się jako Dyrektor Artystyczny[/i] – mówi Tymon Tymański.

Podczas dwóch poprzednich odsłon muzycznego projektu, „Spragnieni Lata” udowodnili, że potrafią ugasić największe pragnienie żądnych wrażeń fanów. Tym razem wydarzenie nabiera festiwalowego charakteru. Organizatorzy spodziewają się tłumów i zapowiadają wiele niespodzianek. Najświeższy line-up na polskim rynku muzycznym, goście specjalni, niecodzienne brzmienia i wakacyjna oprawa koncertów to tylko niektóre z zapowiadanych atrakcji. Będzie energetycznie i mocno jabłkowo!

Trzecia edycja trasy „Spragnieni Lata” rozpoczęła się mocnym uderzeniem w Warszawie (21.06), następnie zawitała do Łodzi (11.07), Krakowa (25.07), Wrocławia (31.07), Poznania (22.08), uczciła finał wakacji nad morzem w Gdańsku (29.08), a zakończy się podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru w Lublinie (19.09).

Inicjatorem i sponsorem trasy koncertowej „Spragnieni Lata” jest marka Cydr Lubelski.

[b]Tęsknota za prostotą[/b]

Klimatyczne, melancholijne i niezwykle melodyjne piosenki Skubasa, pochodzącego z Lublina wokalisty, gitarzysty i kompozytora muzyki alternatywnej, od paru lat podbijają serca polskich fanów, a jego charakterystyczna barwa głosu w towarzystwie gitarowych brzmień dociera do najgłębszych pokładów dusz. Swoimi kompozycjami z debiutanckiego albumu „Wilczełyko” Skubas udowodnił, że proste, folkowe, grunge’owe utwory nie wychodzą z mody.

– [i]„Spragnieni Lata” to wydarzenie, które wyróżnia się spośród innych oryginalną konwencją łączenia wykonawców i niepowtarzalną, trochę undergroundową atmosferą. Jestem pewien, że moje utwory stworzą niesamowity dialog z brzmieniami Julii i Xxanaxxu[/i] – podkreśla Skubas.

Laureat nominacji do Fryderyków 2013 w kategorii „Debiut Roku”, „Utwór Roku” za singla „Linoskoczek” oraz w 2014 r. za "Płytę roku" oraz "Utwór roku". Występował na wielu prestiżowych scenach i festiwalach. Współpracował m.in. ze Smolikiem, Noviką, Envee, Kayah, 15 Minut Projekt czy Mattem Kowalskym.

[b]Na własnych zasadach[/b]

Mieszkająca w Berlinie polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Julia Marcell w ciągu kilku lat zasłużyła sobie na miano gwiazdy sceny alternatywnej, a jej nowatorski, niezależny styl
i autorskie podejście zyskały ogromne uznanie krytyków. Utwory Julii są bardzo różnorodne, czasem liryczne, czasem taneczne, bywają także minimalistyczne i mroczne, a mimo to rozgrzewają serca
i podnoszą temperaturę na koncertach. Podczas „Spragnionych Lata” będzie promować swój trzeci znakomity i bardzo osobisty album pt. „Sentiments”.
 
[i]Na tej płycie bardzo się otworzyłam, trochę jakby wyszłam zza kurtyny. Śpiewanie tych piosenek na żywo to niesamowicie intymna rzecz, ale dzięki temu na koncertach jeszcze silniej czuję tworzącą się więź pomiędzy mną, a publicznością. To wyjątkowe uczucie. Uczestnictwo w „Spragnionych Lata” będzie nową odsłoną płyty „Sentiments”, ale także okazją do zajawienia nieco nowego materiału
i odświeżenia starego[/i] – mówi Julia Marcell.
 
Julia Marcell jest laureatką Paszportu Polityki 2011 w kategorii „Muzyka Popularna”, Fryderyka 2012 w kategorii „Najlepszy Album – Muzyka Alternatywna”, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Autorka trzech albumów: „It Might Like You”, „June” i „Sentiments”. Koncertowała m.in. w Niemczech, USA, Czechach, Finlandii, Japonii i Polsce. Tworzy również muzykę do spektakli i filmów, m.in. najnowszego filmu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć”.

[b]Wybuchowa mikstura[/b]

Walka żywiołów – tak zapowiada się zderzenie artystycznych osobowości wokalistki Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego, czyli duetu XXANAXX, wykonującego muzykę elektroniczną.
W 2012 roku wystarczyło im jedno spotkanie, aby podjąć decyzję o połączeniu sił. Zaowocowało to niezwykłą syntezą eterycznego głosu Klaudii z analogowymi brzmieniami, przestrzennymi pogłosami i mocnymi, tanecznymi brzmieniami. Sam XXANAXX określa swoją muzykę jako future chillout i chillwave. Podczas trasy będzie wykonywał m.in. utwory z ostatniej płyty „Triangles”.

[i]Od jakiegoś czasu marzyła nam się taka trasa jak „Spragnieni Lata”. Wspaniała atmosfera, świetni ludzie, możliwość poznania wielu indywidualności artystycznych![/i] – mówi Klaudia Szafrańska.

[i]Letnie koncerty wyzwalają niesamowite emocje, zarówno w muzykach, jak i bawiącej się publiczności. To coś niepowtarzalnego. Zapraszamy serdecznie, ale ostrzegamy: nasze kawałki to niebezpieczna mikstura – wybuchowa i uzależniająca![/i] – dodaje Michał Wasilewski.

Od pierwszego utworu, wydanego w 2012 roku „Disappear”, XXANAXX zbierał entuzjastyczne recenzje. W roku 2013 ukazał się debiutancki mini-album zespołu pt. „Xxanaxx EP”, a rok 2014 przyniósł długo oczekiwany album "Triangles". Klaudia i Michał są laureatami m.in. tytułu „Debiutant roku” serwisu Brand New Anthem oraz "Zespół Roku 2014" portalu muno.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Koncertowa yMusic.

[b]„Spragnieni lata” –koncert finałowy[/b]

[b]19.09. Lublin – wielki finał podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru, Stare Miasto –
Plac przy teatrze im. H.CH. Andersena,[/b] start 17:00, wstęp bezpłatny, wystąpią:
Tymon Tymański
Natalia Przybysz
L.U.C
Julia Marcel
Skubas
Xxanaxx

[b]Więcej informacji na: facebook.com/CydrLubelski i www.spragnienilata2015.pl[/b]

designed by net-line.pl