Trzy filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Data dodania: 26 maj 2014

[center]Koniec mają to premiery trzech filmów. 30 maja na ekrany trafią: „Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie” Setha MacFarlane’a („Ted”), film biograficzny „Yves Saint Laurent” oraz australijski horror „Babadook”.

#1LSeth MacFarlane („Ted”) ponownie sięga po gatunek komediowy, nadając mu nowy wymiar i kształtując jego ostateczny wygląd jako scenarzysta, producent, reżyser i aktor. W swojej najnowszej produkcji [b]„Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie”[/b] gra zajmującego się hodowlą owiec Alberta (Seth MacFarlane). Bohater czuje się jak ostatnia oferma, kiedy to jego niestała w uczuciach dziewczyna Louise (Amanda Seyfried – „Mamma Mia!”) porzuca go, ponieważ nie wziął udziału
w mogącej zakończyć się jedynie śmiercią strzelaninie. Na domiar złego Louise związuje się z najbardziej przedsiębiorczym facetem w miasteczku i właścicielem imponujących wąsów Foyem (Neil Patrick Harris – serial TV „Jak poznałem waszą matkę”). Jeśli chodzi o stabilizację finansową i wąsy Foy reprezentuje wszystko, o czym Albert może tylko pomarzyć. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy w miasteczku pojawia się piękna i świetnie władająca bronią Anna (Charlize Theron – „Królewna Śnieżka i łowca”). To właśnie ona pomoże Albertowi odnaleźć odwagę i jednocześnie nową miłość w jej własnej osobie.

O filmie „Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie”
Reżyseria: Seth MacFarlane
Scenariusz: Seth MacFarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild
Obsada:
Seth MacFarlane – Albert
Charlize Theron – Anna
Amanda Seyfried – Louise
Giovanni Ribisi – Edward
Neil Patrick Harris – Foy
Sarah Silverman – Ruth
Liam Neeson – Clinch
Evan Jones – Lewis

#2R[b]„Yves Saint Laurent”[/b] to niezwykła i pasjonująca historia szalonej miłości jednego z największych projektantów mody. Mając zaledwie dwadzieścia jeden lat, tytułowy bohater poznał smak wielkiej sławy i jeszcze większej miłości. Paryż, rok 1957. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent (Pierre Niney – „Miłość po francusku”) tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia. Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie Jalila Lesperta
z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. „Yves Saint Laurent” to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia. „Film jest delikatny
i elegancki, jak suknia od Saint Laurenta”, „Wysublimowany, powalający
i ponadczasowy”, „Błyskotliwy i olśniewający. Poruszające świadectwo wielkiej miłości”, zachwycają się obrazem francuscy dziennikarze.

O filmie „Yves Saint Laurent”
Reżyseria: Jalil Lespert
Scenariusz: Jalil Lespert, Jacques Fieschi, Marie-Pierre Huster
Obsada:
Pierre Niney – Yves Saint Laurent
Guillaume Gallienne – Pierre Bergé
Charlotte Le Bon – Victoire Doutreleau
Laura Smet – Loulou de la Falaise
Marie De Villepin – Betty Catroux
Nikolai Kinski – Karl Lagerfeld
Ruben Alves – Fernando Sánchez
Astrid Whettnall – Yvonne De Peyerimhoff

#3L[b]
„Babadook”[/b] to jeden z najoryginalniejszych i najciekawszych horrorów ostatnich lat, nawiązujący formalnie do takich arcydzieł gatunku jak ,,Wstręt” i ,,Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego czy niedawne ,,Musimy porozmawiać o Kevinie”. Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów? Duszną, gęstą, schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają dodatkowo mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów jak ,,Jesteś Bogiem” czy ,,Sala samobójców”.

O filmie „Babadook”
Reżyseria: Jennifer Kent
Scenariusz: Jennifer Kent
Obsada:
Essie Davis – Amelia
Noah Wiseman – Samuel
Hayley McElhinney – Claire
Daniel Henshall – Robbie
Barbara West – Pani Roach
Benjamin Winspear – Oskar
Tim Purcell – The Babadook
Cathy Adamek – Prue

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

designed by know-line.pl