Trzy filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Data dodania: 13 maj 2014

[center][b]
Już 16 maja w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy: wyczekiwane widowisko science fiction „Godzilla”, dramat biograficzny „Grace księżna Monako” z Nicole Kidman w roli głównej oraz horror „Uśpieni” Johna Pogue’a, scenarzysty „Wydziału pościgowego”.
[/b]

#1L[b]„Godzilla”[/b] to zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej postaci zrodzonej w wytwórni Toho. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu. „Godzillę” wyreżyserował Gareth Edwards, twórca melodramatu science fiction „Strefa X”. W filmie wystąpili zaś m.in.: Aaron Taylor-Johnson („Kick-Ass”), Ken Watanabe („Wyznania gejszy”), Elizabeth Olsen („Oldboy. Zemsta jest cierpliwa”), Juliette Binoche („Cosmopolis”), Sally Hawkins („Blue Jasmine”), David Strathairn („Lincoln”) i Bryan Cranston („Operacja Argo”).

O filmie „Godzilla”
Reżyseria: Gareth Edwards
Scenariusz: Max Borenstein
Obsada:
Aaron Taylor-Johnson – Ford Brody
Ken Watanabe – Daisuke Serizawa
Elizabeth Olsen – Elle Brody
Juliette Binoche – Sandra Brody
Sally Hawkins – Dr Wates
David Strathairn – Admirał Stenz
Bryan Cranston – Joe Brody
Victor Rasuk – Tre Morales

#2R[b]„Grace księżna Monako”[/b] Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainiera III. Zakochują się oni w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola
w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia. Film „Grace księżna Monako” wyreżyserował Olivier Dahan („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”). W rolach głównych zobaczymy zaś Nicole Kidman, Tima Rotha i Milo Ventimiglię.

O filmie „Grace księżna Monako”
Reżyseria: Olivier Dahan
Scenariusz: Arash Amel
Obsada:
Nicole Kidman – Grace Kelly
Milo Ventimiglia – Rupert Allan
Tim Roth – Książę Rainier III
Parker Posey – Madge Tivey-Faucon
Paz Vega – Maria Callas
Frank Langella – Ojciec Francis Tucker
Derek Jacobi – Hrabia Fernando D’Aillieres
Geraldine Somerville – Księżniczka Antoinette

#3LTa historia wydarzyła się naprawdę. Grupa studentów (wśród nich Sam Claflin, gwiazda „Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia”) bierze udział w przerażającym eksperymencie. Wkrótce przekonuje się, że nie wolno igrać ze zjawiskami paranormalnymi. „Uśpieni” to horror Johna Pogue’a, scenarzysty „Wydziału pościgowego”. Charyzmatyczny profesor uniwersytecki Coupland (Jared Harris), którego metody pracy wzbudzają wiele kontrowersji, zachęca swoich studentów do wzięcia udziału w niebezpiecznym doświadczeniu. Ich wspólne działanie ma doprowadzić do stworzenia poltergeista, co według teorii Couplanda jest możliwe, gdy skumuluje się odpowiednią ilość negatywnej ludzkiej energii…

O filmie [b]„Uśpieni”[/b]
Reżyseria: John Pogue
Scenariusz: John Pogue, Tom de Ville, Oren Moverman, Craig Rosenberg
Obsada:
Jared Harris – Profesor Joseph Coupland
Sam Claflin – Brian McNeil
Erin Richards – Krissi Dalton
Rory Fleck-Byrne – Harry Abrams
Olivia Cooke – Jane Harper
Laurie Calvert – Phillip
Aldo Maland – David Q
Max Pirkis – Starszy David Q

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

designed by net-line.pl