Trzy spotkania autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Data dodania: 30 maj 2016

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania autorskie.

#1LMonika A. Oleksa
premiera książki "Niebo w kruszonce"
31 maja 2016, godz. 17.00
Filia nr 31 MBP, ul. Nałkowskich 104a
Pisząca marzycielka z duszą wrażliwą i otwartą na drugiego człowieka. W ciągu dnia próbuje zarazić dzieci, młodzież i dorosłych miłością do języka angielskiego oraz spełniać się jako mama Michała i Miłosza oraz żona Marcina. Po zmroku chowa się w świecie fikcji i fantazji, którą przelewa na papier. Lubi obserwować życie i wplatać je w kartki swoich książek. Pisanie jest jej pasją od zawsze. Urodziła się i mieszka w Lublinie, z którym jest bardzo związana. Miejsca, w których rozkwita jej twórczość to ukochane nadmorskie Dąbki i Nałęczów. Debiutowała 2002 roku  zbiorem opowiadań „Uśmiech Mima”. W 2011 roku, nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka , ukazała się jej pierwsza powieść „Miłość w kasztanie zaklęta”. W 2012 ukazała się jej kolejna, bestsellerowa powieść "Ciemna strona miłości", natomiast w 2014 roku, premierę miała "Samotność ma twoje imię".

#2LKrystyna Dąbrowska
Miasto Poezji – Mieszkanie poezji z Krystyną Dąbrowską
2 czerwca 2016, godz. 16.00
Filia nr 10 MBP, ul. Kleeberga 12a
Polska poetka, grafik, tłumaczka. Studiowała grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoje wiersze publikowała m.in. w „Kwartalniku Artystycznym”, „Gazecie Wyborczej”, „Dwutygodniku”, „Odrze”, „Twórczości”. Zajmowała się również tłumaczeniem twórczości Williama Carlosa Williamsa, W. B. Yeatsa, Thomasa Hardy'ego i Thoma Gunna. W 2006 r. wydała swój pierwszy tomik wierszy "Biuro podróży", za który otrzymała trzecią nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" 2007, w 2012 r. za tomik "Białe krzesła" otrzymała Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej oraz Nagrodę Fundacji im. Kościelskich.

#3LMagdalena Jankowska
8 czerwca 2016, godz. 16.30
Filia nr 29 MBP, ul. Kiepury 5

Debiutowała w 1986 roku zestawem dziewięciu wierszy w tygodniku „Radar”. Rok później opublikowała też swoją pierwszą twórczość prozatorską: Kreację w „Kamenie” oraz Badanie wielkości w „Tygodniku Chełmskim”. Pierwsza wydana książka, to tomik zatytułowany I co dalej z 1990 roku.
W jej twórczości dominuje poezja; wiersze Magdaleny Jankowskiej ukazywały się (i nadal się ukazują) w wielu ogólnopolskich czasopismach, tj.: „Akcent”, „Czas Kultury”, „Kamena”, „Kresy”, „Miesięcznik Prowincjonalny”, „Odra”, „Pogranicza”, „Pracownia”, „Res Publica”, „Topos”, „Tygiel Kultury”, „Zwierciadło” czy w internetowym „Dynamis”. Kolejne książki wywoływały odzew ze strony krytyków literackich; tomiki były żywo komentowane i omawiane w licznych pismach, począwszy od regionalnego „Kuriera Lubelskiego” przez wydawane w Lublinie inne czasopisma. W roku 1998 Magdalena Jankowska otrzymała nagrodę w konkursie im. Anny Kamieńskiej za tom "Tak się składa". Obok twórczości poetyckiej zajmuje się ona również krytyką teatralną i literacką. W roli recenzentki debiutowała na łamach „Kameny” – była autorką rubryki zatytułowanej „Bez klatki”. Później pisała także do innych pism, współpracowała z „Tygodnikiem Współczesnym”, „Na przykład”, „Sycyną”, „Akcentem” i „Kresami”. Autorka należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

designed by know-line.pl