Tydzien z Internetem 2011

Data dodania: 24 luty 2011

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego bierze udział w międzynarodowej akcji "Pomyszkuj w bibliotece – Tydzień z Internetem 2011". Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z Internetu w Bibliotece.

W związku z akcją Biblioteka organizuje wyjątkowe spotkanie dla seniorów (50+). Spotkanie odbędzie się 2 i 4 marca 2011 roku w Czytelni Internetowej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych seniorów. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 81-52-87-445 lub osobiście w Czytelni Internetowej Biblioteki. Zapraszamy!

Program zajęć:

„Koncert Życzeń” (2 marca) – po wyszukaniu i wspólnym wysłuchaniu ulubionych piosenek w serwisie YouTube, uczestnicy spotkania będą mogli podzielić się wspomnieniami lub anegdotami związanymi z daną piosenką.

„Rozmowa? – Bezcenna” (4 marca) – prezentacja łatwego i bezpłatnego narzędzia, jakim jest największy i najpopularniejszy komunikator internetowy – Skype.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Czytelni Internetowej
(tel. 81-52-87-445) w godzinach pracy Biblioteki.

__________________________________________________________________________
"Tydzień z Internetem 2011" to polska edycja europejskiej kampanii „Get Online Week 2011” organizowana przez sieć Telecentre-Europe pod patronatem honorowym Neelie Kroes – Komisarza Unii Europejskiej ds. agendy cyfrowej.
W Polsce "Tydzień z Internetem 2011" jest skierowany przede wszystkim do osób powyżej 50. roku życia, ponieważ z najnowszych badań wynika, że ponad 10 milionów Polaków, którzy ukończyli 50 lat, nie korzysta z Internetu! Koordynatorem polskiej edycji „Get Online Week 2011” jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

designed by net-line.pl